Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Firma Auchan, jako lider cyfrowej transformacji w sektorze sprzedaży detalicznej, od wielu lat konsekwentnie sięga po rozwiązania technologiczne, umożliwiające dynamiczny rozwój sieci. W tym kontekście wciąż rozwija się, trwająca od lat, współpraca Auchan i Exorigo-Upos. Obejmuje ona  różne usługi w ramach ekosystemu rozwiązań retailera i nasze rozwiązania omnicommerce: usług IT, serwisu i oprogramowania.

W ostatnim czasie obie organizacje rozpoczęły projekt przygotowania do wdrożenia obowiązku e-fakturowania w oparciu o system SmartKSeF.

KSeF jest jednym z kluczowych wyzwań, jakie stoją obecnie przed retailem. Naszym priorytetem było, aby rozpocząć proces wdrożenia i testowania wszystkich procesów już teraz. Towarzyszy nam w tym sprawdzony partner, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że będziemy gotowi na czas. Z doświadczenia wiem, że zmiany na taką skalę wymagają czasu, ekspertyzy i odpowiedniego planowania – mówi Eric Delahousse, dyrektor finansowy Auchan Polska.

Nasza współpraca z Auchan jest znacznie dłuższa, niż tylko ostatni projekt skupiony na KSeF. Tacy wieloletni partnerzy to dowód na to, że biznes w dużej mierze opiera się na wzajemnym zaufaniu i budowaniu trwałych relacji. Oczywiście, kluczową rolę odgrywają wypracowane efekty i to przez ich pryzmat oceniamy zrealizowane projekty. – mówi Grzegorz Rogaliński, CEO Exorigo-Upos SA.

Znamy swoje wzajemne oczekiwania i style pracy, co z pewnością znacznie nam pomaga i przyspiesza realizację. W proces po obu stronach zaangażowani są profesjonaliści, którzy odpowiadają za jego powodzenie – dodaje Marcin Fadrowski, odpowiedzialny w Exorigo-Upos za współpracę z klientem Auchan.

Podstawowym obszarem współpracy firm są narzędzia ułatwiające pracownikom Auchan wykonywanie codziennych obowiązków. Wśród nich warto zwrócić uwagę m.in. na System do zarządzania przecenami oraz Aplikację do pozyskiwania danych katalogowych produktów od dostawcy.

Istotne są również rozwiązania dla księgowości – zaczynając od wystawiania faktur, korekt czy raportowania do US (w tym wysyłki JPK) oraz ETL wraz z raportingiem, a kończąc na zapewnieniu przez Exorigo-Upos obsługi i rozwoju systemów kontrolingowo-finansowych Hyperion.

W ramach współpracy, Exorigo-Upos towarzyszyło w przejęciu sklepów sieci Real i ich rebrandingu na Auchan w latach 2014-2016. Dzięki wsparciu zespołów Serwisu Terenowego i Zespołu Wdrożeń przygotowano m.in. architekturę, instalacje i konfiguracje urządzeń sieciowych, wymianę komputerów czy drukarek biurowych. Dostawca odpowiadał także za migrację systemu kasowego w części sklepów na rozwiązanie własne, rekonfigurując przy tym urządzenia biurowe czy wagi. Wśród zrealizowanych projektów znajdują się także otwarcia sklepów i zdalne przygotowanie kas samoobsługowych do użytkowania.

Exorigo-Upos wspierało Auchan również we wdrożeniu systemu sprzedaży dla stacji paliw. Zakres współpracy obejmował takie funkcjonalności jak: faktury na drukarkach paragonowych oraz integracja i uruchomienie tankomatów. Najwyższy poziom zabezpieczeń w systemach płatniczych i wyjątkową szybkość transakcji zapewnia jeden z zaledwie kilkudziesięciu na świecie takich systemów, czyli Hub płatniczy Cloud EFT, który od wielu lat z powodzeniem wdraża w retailu Exorigo-Upos. Umożliwia on obsługę kart płatniczych na kasach liniowych, samoobsługowych, stacjach paliw oraz na stanowiskach bezobsługowych stacji paliw. Zapewnia też możliwość przekazywania mikrodonacji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów Auchan – wspierając ideę dobroczynności, przy okazji wykonywania codziennych zakupów. Exorigo-Upos wspomaga też sieć w corocznych audytach PCI DSS.

Wieloletnia relacja Auchan i Exorigo-Upos pokazuje, że wybór odpowiedniego dostawcy, który rozumie specyfikę retailu i potrafi przełożyć wymagania oraz potrzeby na rozwiązania technologiczne, jest kluczowy dla rozwoju organizacji.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.