Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Wstęp

FCA S.A. to firma specjalizująca się w rozwiązaniach światłowodowych. Oferuje szeroką gamę produktów i usług, które są stosowane w telekomunikacji, sieciach danych, systemach nadzoru i w wielu innych branżach, wymagających zaawansowanej infrastruktury sieciowej

Dzięki swojemu zaangażowaniu w rozwój technologii światłowodowej, FCA S.A. wspiera rozwój nowoczesnych sieci komunikacyjnych.

Wyzwanie

Firma FCA zgłosiła się do Exorigo-Upos z potrzebą modyfikacji systemu Akeneo PIM. Potrzebne było wsparcie doświadczonych developerów, aby zapewnić odpowiedni poziom supportu i rozwoju systemu.

Projekt rozpoczął się od zorganizowania spotkania w celu omówienia tematu i poznania potrzeb FCA.

Kluczowym wyzwaniem z jakim mierzył się zespół Exorigo-Upos był czas realizacji – firmie zależało na bardzo szybkim wdrożeniu. Dodatkowym utrudnieniem był wewnętrzny proces wydawania kodu na środowisko produkcyjne – przy takim rozwiązaniu kluczowa jest gotowość zespołu dostawcy do szybkiej weryfikacji wprowadzonych zmian i konieczność sprawnej reakcji.

Rozwiązanie

W ramach wsparcia systemu Akeneo PIM firma poprosiła Exorigo-Upos o modyfikację dodatku do generowania kart katalogowych i stworzenie ich wersjonowania.

Wsparcie obejmowało cały szereg prac, które należało przeprowadzić sprawnie z zachowaniem należytej staranności:

 1. Przeniesienie danych z produkcji na środowisko testowe, na co składało się:
  • przeniesienie assetów z produkcji na środowisko testowe,
  • nadpisanie testowej bazy danych całościowo danymi z produkcji (dotyczącymi użytkowników i konfiguracji),
  • przeniesienie kodu z produkcji na środowisko testowe.
 2. Wprowadzenie automatycznego uruchamiania consumerów na środowisku testowym i produkcyjnym.
 3. Komendę CLI generującą karty dla istniejących produktów.
 4. Poprawę generowania spisu treści opartego o kategorie.
 5. Wprowadzenie funkcji wersjonowania kart produktów.
 6. Dokumentację powykonawczą.

Zmiany zostały przekazane do testów FCA w ustalonym wspólnie terminie. Następnie Exorigo-Upos zapewniło wsparcie zarówno po wdrożeniu zmian, jak i podczas ich testowania.

Jakość i tempo prac zostały docenione przez FCA i znalazło swój wyraz w słowach uznania dla zespołu e-commerce, jak również dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektem oraz kontakty z klientem:

Chciałbym w imieniu całego naszego Zespołu podziękować za bardzo profesjonalne wykonanie naszych zadań, merytorykę, pomoc, wsparcie i zaangażowanie. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa profesjonalizmu. Pozwoliło nam to na czas oddać system, tak jak zamierzaliśmy.

Paweł Śniadecki, Kierownik Zespołu IT

Podsumowanie

Zespół Exorigo-Upos, dzięki realizacji wielu wdrożeń systemu Akeneo PIM, m.in. dla marek takich jak CCC, eobuwie.pl, Amica, 8a.pl i wielu innych posiada znaczące doświadczenie i wiedzę na temat tego rozwiązania. Wie,, jak należy je implementować, a także zna opcje rozwoju tego systemu o opcje przydatne do jeszcze lepszego wykorzystania Akeneo do różnorodnych celów.

Tego rodzaju kompetencje pozwalają Exorigo-Upos podejmować wyzwania takie, jak projekt dla FCA, w którym liczy się połączenie szybkości z jakością modyfikacji. Realizacja tego zamówienia została zakończona, jednakże obie firmy są gotowe do dalszej współpracy.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.