Wdrożenia Akeneo PIM

Jesteśmy oficjalnym partnerem technologicznym Akeneo w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Odpowiadamy za wdrożenia, migracje do Akeneo PIM z innych systemów oraz za obsługę i wsparcie, które świadczymy dla klientów takich jak eobuwie.pl i CCC. Pomagamy dopasować Akeneo PIM do istniejącej architektury rozwiązań. Skutecznie doradzamy w integracji PIM z dotychczasowymi źródłami informacji produktowych.

Dlaczego warto postawić na Akeneo PIM?

Akeneo PIM czyli Product Information Management to nowoczesny system, który umożliwia scentralizowane i efektywne zarządzanie informacjami o produktach. Jest szczególnie przydatny firmom, które często aktualizują opisy produktów lub intensywnie rozbudowują ofertę w wielu kanałach sprzedaży. Zastosowanie oddzielnego systemu, w którym te dane są przechowywane i zarządzane, a następnie eksportowane do sklepu e-commerce, aplikacji mobilnej czy materiałów drukowanych, to rozwiązanie efektywne biznesowo. Pomaga markom w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

Dlaczego warto skorzystać z wdrożenia PIM przez Exorigo-Upos?

Projekty implementacji PIM wymagają sporego doświadczenia i wiedzy w obszarze architektury systemów. Zazwyczaj są wdrażane w już istniejący układ przepływu danych produktowych. I w trakcie realizacji projektu nie powinny naruszać tej równowagi. Wiemy o tym bardzo dobrze i dlatego nasze wdrożenia Akeneo PIM kończą się sukcesem. Istotne jest dobre przygotowanie do projektu i zdefiniowanie etapów, w których wdrożenie się odbędzie. Z naszym klientem eobuwie.pl rozpoczęliśmy od PoC (Proof of Concept), aby potwierdzić, czy PIM na pewno spełni oczekiwania biznesowe. Dopiero po pozytywnym wyniku takiej próby zaplanowaliśmy dodatkowe wdrożenie.

Usługi IT

Wdrożenie PIM w 7 krokach

Przekonaj się, że z nami wdrożysz system szybko i skutecznie.

1

Analiza architektury i źródeł informacji o produktach.

2

Przygotowanie szczegółowych założeń projektu.

3

Konfiguracja systemu i migracja danych historycznych.

4

Uzupełnienie danych produktowych.

5

Wpięcie testowe systemów pobierających dane z PIM.

6

Przeprowadzenie testów końcowych.

7

Uruchomienie MVP lub wersji docelowej.

Rośnij globalnie z Akeneo

Wdrożenie Akeneo PIM to 4x większa konwersja i 40% mniej zwrotów.

Kontrola nad danymi

Zagwarantujesz spójność szczegółowych danych produktowych i wyeliminujesz pomyłki.

Szybszy time to market

Uruchamiasz sprzedaż we wszystkich kanałach i w różnych lokalizacjach geograficznych.

Oszczędność czasu

Zarządzasz sprawniej informacją o produkcie. Korzystasz z automatycznych tłumaczeń.

Wysoka jakość contentu

Budujesz przewagę konkurencyjną dostarczając spójne i lepsze informacje o produkcie.

Treści dostosowane do kanału sprzedaży

Możesz wybrać, które informacje pojawią się w danym kanale.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Scentralizowanie danych z ERP, POS, plików XML czy CSV minimalizuje ryzyko błędów.

Skalowalność rozwiązania

Odpowiednie dla różnej skali działalności i łatwe w rozbudowie.

Prosty i intuicyjny interfejs

Twoi pracownicy szybko wprowadzą opisy i dokonają potrzebnych aktualizacji.

Popularny framework PHP Symfony

Docenisz jego szybkość, skalowalność i fakt, że nie wymaga dużych zasobów systemowych.

Łatwa integracja

W marketplace Akeneo znajdziesz wiele gotowych rozszerzeń i wtyczek m.in. do Magento.

Automatyzacja pracy

System umożliwia masowe działania i sprawdza kompletności kart produktowych.

Wygodniejsza praca

Wszystkie zespoły odpowiedzialne za dane produktowe, w tym dostawcy zewnętrzni takich informacji, zyskują jedno wspólne narzędzie do pracy.

Jak działa Akeneo PIM?

Zarządzanie informacją produktową w Akeneo w dużym uproszczeniu obejmuje zbieranie, uzupełnianie oraz dystrybuowanie danych. Elastyczność PIM i fakt, że jest to rozwiązanie dedykowane temu konkretnemu obszarowi, sprawiają, że praca nad materiałami o produktach zyskuje zupełnie nową jakość.

Integracja danych

Podstawowym celem wdrożenia PIM jest zebranie w jednym miejscu informacji produktowych. Zazwyczaj część z nich jest w systemie ERP i e-commerce, pozostałe są w np. w plikach XLS czy CSV. Akeneo PIM posiada natywne mechanizmy importu, co pozwala na usprawnienie skompletowania tych rozproszonych danych.

Workflow

Przy okazji wdrożenia Akeneo PIM warto ustalić, jak po jednorazowym imporcie wszystkich danych, będzie wyglądała codzienna praca nad nimi. Np. źródłem zainicjowania uzupełniania informacji może być moment przesłania danych o nowym produkcie z ERP do PIM.

Ujednolicenie danych

Projekt PIM to dobry moment na uporządkowanie danych. Część z nich może być wspólna dla wszystkich kanałów je pobierających, ale dla część np. słownika kolorów, może się okazać, że potrzebne jest zachowanie specyficznych ustawień.

Uzupełnienie danych

Po inicjalnym imporcie danych jest moment, aby uzupełnić braki. Należy określić kategorie produktów, przypisać atrybuty, rozszerzyć opisy zgodnie z wymogami SEO, dodać pliki multimedialne, zdjęcia i utworzyć powiązania pomiędzy produktami.

Dystrybucja danych

Akeneo ma specjalne mechanizmy do wymiany danych. Po wyborze kanałów dystrybucji i potwierdzeniu kompletności danych, należy skorzystać z konektora. W ten sposób wybrane informacje będę mogły trafić do sklepu e-commerce, aplikacji mobilnej czy wybranych materiałów marketingowych.

Co mówią o nas klienci

Zmiana sklepu internetowego Bricoman została podyktowana między innymi potrzebą wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych. Chcemy zawsze podążać za najnowszymi trendami i dostarczać naszym klientom coraz lepsze doświadczenie zakupowe. Ale nowa strona to nie tylko nowe funkcjonalności, lecz również odświeżona, nowoczesna szata graficzna, dzięki której możemy jeszcze lepiej zaprezentować asortyment Bricomana.

Agata Dublasiewicz

E-commerce Project Manager

Bricoman

W kontekście ogromnego rozwoju kanału digital, chcieliśmy bardziej zadbać o bezpieczeństwo tego biznesu pod kątem fiskalnym. Do współpracy z Exorigo-Upos zachęciła nas opinia na temat tej Firmy, w tym profesjonalne podejście do tematu, o którym przekonaliśmy się już na początku kooperacji. System i procesy zrealizowane przez Exorigo są na wysokim poziomie jakości oraz pozwalają na bieżący wgląd do danych.

Eliza Dąbrowska

Omnichannel Financial Controller

Decathlon Poland

W związku z potrzebą utworzenia w eobuwie.pl S.A. scentralizowanego i efektywnego systemu zarządzania informacją produktową dla różnych kanałów e-commerce, zdecydowaliśmy się na Akeneo PIM w wersji Enterprise Edition, a jako dostawcę wybraliśmy Exorigo-Upos S.A. Na naszą decyzję duży wpływ miała sprawna realizacja przez firmę Proof of Concept (POC) i świadomość doświadczenia partnera zarówno we wdrożeniach sklepów na platformie Magento, jak również w integracjach PIM z systemami e-commerce.

Maksymilian Musiał

Product Owner

eobuwie.pl

Zależało nam na ujednoliceniu informacji produktowej w ramach grupy CCC i na sprawnym zarządzaniu nią. Po stronie firmy to ogromne wolumeny danych, które wymagają uporządkowania, a po drugiej są klienci, którzy oczekują jasnej i precyzyjnej komunikacji na temat naszej kompleksowej oferty. Stąd decyzja o wyborze Akeneo jako sprawdzonego narzędzia oraz Exorigo-Upos na partnera wdrożeniowego, który w portfolio ma wiele nowatorskich rozwiązań dla e-commerce.

Michał Śpiewak

CTO

eobuwie.pl

Na ambity plan wdrożenia nowego sklepu nałożył się czas pandemii COVID-19, co oznaczało, że oprócz tworzenia nowego rozwiązania, firma Exorigo-Upos wspierała istniejący e-commerce, który musiał sprostać rosnącym wymaganiom i dostosowywać się do szybko zmieniającego się rynku. Istotnym elementem wdrożenia tak dużego serwisu jest wzajemne zaufanie i potwierdzone kompetencje wykonawcy.

Olgierd Oszmiański

Dyrektor IT i członek Zarządu

Super-Pharm

W 2020 odnotowaliśmy wzrost na poziomie 500% względem roku poprzedniego. A nowa witryna internetowa ma stanowić jedną z podstaw dalszego wzrostu Super-Pharm. Potrzebowaliśmy platformy technologicznej, na której będziemy mogli w bezpieczny i stabilny sposób wdrażać nowe usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Remigiusz Chrzanowski

Digital Director i członek Zarządu

Super-Pharm

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy ponad 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.