Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

3 najlepsze rozwiązania PIM dla sklepu na Magento

Czytaj dalej
3 najlepsze rozwiązania PIM dla sklepu na Magento

PIM, czyli Product Information Management to oprogramowanie pozwalające na skuteczniejsze zarządzanie informacjami o produktach. Dzięki niemu gromadzone są kompleksowe dane na ich temat, pozwalające na sprawniejsze zarządzanie kanałami sprzedaży online. Sprawdźmy, jakie są najlepsze rozwiązania PIM dla Magento, czyli systemu CMS dominującego, jeśli chodzi o duże sklepy online. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Dlaczego wybór PIM dla Magento jest tak istotny?

Dobry PIM to sposób na marketingowy sukces, zwłaszcza w dobie tak dużej konkurencji rynkowej. Klienci oczekują bowiem kompleksowych informacji o produktach tak, aby mieć pewność podjęcia możliwie najlepszej decyzji zakupowej. Takie narzędzie to jednak również ogromna wygoda pracy dla osób zarządzających sklepami online. Odpowiednio dobrany i skonfigurowany PIM to bowiem metoda na zautomatyzowanie wielu czynności związanych z dodawaniem produktów i zarządzaniem nimi. Dzięki temu można zmniejszyć koszty operacyjne, zaś czas pracowników wykorzystać na rozwój przedsiębiorstwa w innych obszarach działania.

Akeneo

PIM Akeneo dla Magento to jedna z opcji najczęściej wybieranych przez duże sklepy, które szukają sprawdzonego oprogramowania. To jedno z łatwiejszych oraz bardziej intuicyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o narzędzia do Product Information Management. Co ważne, Akeneo wydawane jest na licencji open-source. Pozwala to w praktyce dopasowywać je do indywidualnych potrzeb każdego e-commerce, dając możliwość pełnego wykorzystania potencjału narzędzia. Dodatkowo – dzięki dużej popularności – rozwiązanie to jest stale doskonalone. Dzięki temu jest na czasie, można być więc pewnym jego dopasowywania do bieżących trendów w e-commerce.

Wdrożenia Akeneo PIM to domena naszej działalności, jesteśmy bowiem oficjalnym partnerem technologicznym tej firmy w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii. Dlatego też wdrożenia wykonywane przez naszych ekspertów zawsze opierają się na dogłębnej analizie architektury danego sklepu tak, aby Akeneo PIM dla Magento było dopasowane w optymalny sposób.

Z naszego bloga dowiesz się również więcej o tym, dlaczego warto stawiać na Akeneo i jakie są pozostałe zalety tego oprogramowania.

Bluestone

Oczywiście na rynku dostępne są również inne rozwiązania PIM dla sklepów Magento. Przykładem jednego z nich jest oprogramowanie Bluestone, pozwalające na katalogowanie produktów w łatwy i przyjazny sposób. Narzędzie to może być również zintegrowane z innymi rozwiązaniami, w tym z platformą sprzedażową Amazon. Co istotne, dopasowane jest do firm o różnej wielkości i o różnym zakresie działania.

InRiver

Konkurencyjnym rozwiązaniem dla wskazanych powyżej jest też narzędzie InRiver. Jego główną zaletą jest możliwość zarządzania informacjami o produktach z jednego poziomu. Daje także duże możliwości w zakresie optymalizacji treści produktowych, wraz ze zdjęciami, wideo oraz rozwiniętym tekstem tak, aby zwiększać konwersję. Ciekawą opcją jest dodatkowo szybsze i łatwiejsze docieranie do większej liczby kanałów sprzedaży, co może wspierać sprzedaż. Ten PIM dla Magento sprawdzi się zarówno w przypadku firm B2C, jak i B2B.

Prawidłowa integracja PIM dla sklepu Magento

Nawet najlepsze rozwiązanie może okazać się wadliwe, jeśli nie zostanie zaimplementowane w prawidłowy sposób, dopasowany do architektury sklepu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby taka integracja była przeprowadzona przez ekspertów w tej dziedzinie, którzy dodatkowo wprowadzą wszystkie rekomendowane rozszerzenia.

Podsumowując, najlepsze rozwiązania PIM dla Magento to takie, które odpowiada na potrzeby danego biznesu. Aby dowiedzieć się, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami, którzy przeprowadzą kompleksową analizę, a także zajmą się wdrożeniem i późniejszym wsparciem technicznym.

Przeczytaj najciekawsze case studies z wdrożeń PIM Akeneo dla Magento:

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.