Systemy PIM – dlaczego warto stawiać na rozwiązanie firmy Akeneo

Czytaj dalej
Systemy PIM – dlaczego warto stawiać na rozwiązanie firmy Akeneo

W poprzednim artykule przedstawiliśmy funkcjonalności i zalety systemów PIM. Zachęcamy każdego, a w szczególności tych, którzy jeszcze o nich nie słyszeli lub mają małą wiedzę w tym temacie, do zapoznania się z publikacją. Systemy PIM mają wiele zalet, czasami wydają się wręcz niezbędne do efektywnego prowadzenia biznesu i niewątpliwie powinny przyciągnąć uwagę osób zarządzających współczesnymi firmami. Wspomnieliśmy również, że istnieje kilka systemów PIM, wyróżniając wśród nich Akeneo.

Przedstawiamy teraz cechy Akeneo PIM, dzięki którym to rozwiązanie wyróżnia się spośród innych na rynku.

Dlaczego PIM właśnie od Akeneo?

 1. Elastyczność

Akeneo PIM można łatwo dopasować do zróżnicowanych rozmiarów prowadzonego biznesu oraz typów oferowanych produktów. Co więcej, narzędzie to w pełni dopasowuje się do procesów obowiązujących w danej firmie, bez konieczności przechodzenia przez te, które są zbędne.

 1. Intuicyjność

Akeneo PIM posiada prosty i intuicyjny interfejs, nie wymagający dużych nakładów pracy i czasu na opanowanie go. Wprowadzanie opisów, aktualizacji czy też np. kontrolowanie danych odbywa się niezwykle szybko.

 1. Popularność technologii

Akeneo PIM jest oparty na jednym z najbardziej popularnych frameworków PHP, Symfony, co ułatwia znalezienie specjalistów do zespołu IT firmy i prace nad jego rozbudową.

 1. Szybkość działania i nieograniczona rozbudowa

Symfony to niezwykle szybki framework PHP nie wymagający dużych zasobów systemowych i umożlwiający dowolne rozbudowywanie, sprawdza się idealnie w przypadku zastosowań biznesowych oraz działań B2C.

 1. Status kompletności danych

Dobrze widoczny w panelu zarządzania poziom kompletności pozwala szybko ocenić jak wiele informacji pozostało jeszcze do uzupełnienia dla danego produktu, a tym samym jak szybko ten produkt trafi do sprzedaży.

 1. Integracja z Magento (i innymi platformami)

Prowadzący handel internetowy niewątpliwie docenią bardzo dobrą integrację Akeneo PIM z Magento, jedną z wiodących platform e-commerce. Akeneo PIM oczywiście umożliwia również integrację z innymi popularnymi oprogramowaniami dla sklepów online.

 1. Wydajne API

W przypadku Akeneo PIM, API jest szczególnie wydajne, ponieważ obejmuje wszystkie funkcje dostępne we frontendzie aplikacji. Rzetelna dokumentacja API, dostępna od samego początku, pozwoli zespołowi IT zaplanować wdrożenie i podjąć świadome decyzje dotyczące różnych integracji.

 1. Rozwiązanie na czasie

Akeneo PIM to jedno z najmłodszych rozwiązań PIM, dzięki czemu jest bardzo dobrze dostosowane do potrzeb obecnego rynku.

 1. Nagrody i prestiż

W ubiegłym roku Akeneo PIM został zwycięzcą w czterech branżowych raportach i analizach, wliczając w to tytuł jednego z najlepszych narzędzi PIM w 2021 roku przyznany Akeneo przez portal Digital.com.

 1. Wybór wersji

Akeneo PIM dostępne jest w dwóch wersjach oprogramowania (w zależności od potrzeb danej firmy) – darmowej, otwartej (open source) wersji Community oraz wersji Enterprise z dodatkowymi funkcjami, a także zaawansowanymi uprawnieniami i opcjami zarządzania danymi.

 1. Dostępność w chmurze

Firmy, którym nie zależy na zainstalowaniu Akeneo PIM na swoich serwerach, mogą skorzystać z wersji w chmurze. Zapewnia ona wszystkie korzyści edycji Enterprise i nie wymaga przygotowania infrastruktury hostingowej, co przyspiesza proces implementacji narzędzia.

 1. Najwyższej klasy pomoc techniczna

Przedsiębiorstwa korzystające z wersji Enterprise korzystają z pomocy technicznej klasy korporacyjnej oraz  doradztwa wdrożeniowego, biznesowego i funkcjonalnego od Akeneo.

Kto szczególnie powinien zainteresować się Akeneo PIM?

Wdrożenie Akeneo PIM powinny szczególnie rozważyć firmy:

 • oferujące wiele złożonych produktów wymagających dokładnych opisów,
 • handlujące w wielu krajach,
 • prowadzące sprzedaż za pomocą różnych kanałów,
 • z rozbudowanymi zespołami pracowników zarządzających produktami.

W następnym artykule napiszemy dlaczego wdrażając w swojej firmie Akeneo PIM warto skorzystać z doświadczonego zespołu deweloperów Exorigo-Upos, które jest oficjalnym partnerem Akeneo.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.