Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Ile kosztuje sklep na Magento? Co wpływa na koszt?

Czytaj dalej
Ile kosztuje sklep na Magento? Co wpływa na koszt?

Magento określa się jako platformę dla wymagających, poszukujących niezawodnych oraz innowacyjnych rozwiązań. Daje ona bowiem bardzo duże możliwości w zakresie rozbudowy oraz posiada wiele praktycznych funkcjonalności, pozwalających na zwiększenie rozmiarów sklepu z miarę upływu czasu. Ile jednak kosztuje sklep na Magento oraz od czego dokładnie to zależy? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Koszt sklepu na Magento zależny od pakietu

Jeśli chodzi o sklep na takiej platformie, to cena Magento zależna jest od wielu czynników, choć jednym z kluczowych jest wybrany pakiet. W ofercie dostępne są następujące warianty:

 • Magento Commerce OpenSource (opcja ta nie jest jednak w pełni darmowa),
 • Magento Commerce Pro,
 • Magento Commerce w wariancie w chmurze.

Istotne z punktu widzenia osób zastanawiających się nad wdrożeniami Magento jest także to, że aby poznać cenę za usługę, najlepiej skontaktować się samymi przedstawicielami Adobe, ewentualnie z przedsiębiorstwami zajmującymi się wdrożeniami. Jesteśmy jedną z takich firm, co pozwala już na wstępie omówić potrzeby zleceniodawcy i lepiej dopasować pakiet do konkretnych potrzeb.

Czynniki wpływające na cenę sklepu na Magento

Jak wspomnieliśmy wcześniej, cena uzależniona jest od szeregu różnych czynników. Oto najważniejsze z nich:

 • hosting i domena, a także certyfikat SSL, który obecnie jest podstawą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych oraz zakupów,
 • projekt graficzny – dostępne są darmowe wersje, jednak w przypadku znanych i uznanych marek niezbędne jest wyróżnienie się także pod względem designu, co będzie związane z koniecznością zamówienia indywidualnego, szytego na miarę  projektu graficznego,
 • liczba dodatkowych funkcjonalności – często znacznie zwiększają one koszt prowadzenia sklepu na Magento, jednak mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż,
 • wielkość sklepu – to oczywisty czynnik wpływający na cenę sklepu na Magento oraz na każdej innej platformie e-commerce.

Dodatkowym kosztem będzie oczywiście także samo wdrożenie. W tym przypadku skorzystanie z pomocy agencji okaże się droższe, pozwoli jednak upewnić się, że projekt został wykonany w sposób prawidłowy oraz z dbałością o niezawodne działanie (priorytet dla klientów). Agencja może zagwarantować również dodatkowe usługi, które pomogą zwiększyć sprzedaż w sklepie online, poprzez zwiększenie konkurencyjności witryny.

Sprawdź jedno z naszych wdrożeń, czyli Bricoman.pl na Magento 2, które pozwoliło zastosować zupełnie nowe rozwiązania technologiczne i tym samym zapewnić klientom znacząco lepsze doświadczenia zakupowe.

Dodatkowe wtyczki na Magento

Jednym z czynników wpływających na zwiększenie ceny sklepu na Magento są różnego rodzaju wtyczki, czyli rozszerzenia. Wiele z nich jest płatnych, dlatego też trzeba bardzo rozważnie ocenić, które rzeczywiście korzystnie wpłyną na działalność sklepu. Wtyczki, których implementację warto rozważyć w przypadku Magento to m.in.:

 • breadcrumbs – pozwala na stworzenie widoku ścieżki zagłębiania się w stronę,
 • MageWorx – to wtyczka umożliwiająca lepszą optymalizację strony pod kątem SEO i tym samym zwiększenie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania,
 • ReloadSEO – umożliwia efektywniejsze optymalizowanie tekstów,
 • chat box – to różne wtyczki pozwalające na kontaktowanie się z klientami w czasie rzeczywistym.


Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje sklep na Magento niestety nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od szeregu czynników, w tym m.in. od wielkości samego sklepu, a także od sposobu jego wdrożenia i zastosowanych wtyczek. Najlepiej więc skontaktować się z firmą taką jak nasza, która wykonuje wdrożenia e-commerce i jest w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie, również ze względu na jego koszt. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Sprawdź także jak budować customey journey w e-commerce.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.