Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Ewolucja Cyfrowa w Empiku: implementacja SmartKSeF z partnerem Exorigo-Upos

Czytaj dalej
Ewolucja Cyfrowa w Empiku: implementacja SmartKSeF z partnerem Exorigo-Upos

Empik, niepodważalny lider w dziedzinie rozwiązań omnichannelowych, nieustannie kształtuje krajobraz polskiego handlu detalicznego. Firma ta, znana z nieustającej innowacyjności i dynamicznego podejścia do rynkowych wyzwań, stoi teraz przed kolejnym krokiem w cyfrowej ewolucji. Wobec zbliżającego się obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) od lipca 2024 r., Empik wyznacza nowe standardy, angażując się w intensywne prace przygotowawcze we współpracy z doświadczonym partnerem, Exorigo-Upos.

Wyzwanie

Zmiany w przepisach zobowiązują wszystkie firmy do korzystania z KSeF, co wymaga znaczących dostosowań w systemach informatycznych. Empik, będąc zaawansowanym podmiotem w transformacji cyfrowej, dostrzegł konieczność wcześniejszego przygotowania się do tych zmian. Maciej Jakubowski, CTO w Empiku, podkreśla wagę odpowiedniego przygotowania do rewolucji księgowej.

– Całą branżę handlową czeka prawdziwa rewolucja. Odpowiednie przygotowanie się do zmian jest kluczowe do dalszego sprawnego funkcjonowania biznesu. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego prowadzimy już bardzo zaawansowane prace przygotowawcze, w których wspiera nas Exorigo-Upos – Maciej Jakubowski, Chief Technology Officer w Empiku.

Rozwiązanie

Empik postanowił skorzystać z rozwiązania SmartKSeF, dostarczanego przez Exorigo-Upos. To nie tylko spełnienie obowiązków związanych z e-fakturowaniem, ale także okazja do optymalizacji i dostosowania systemów oraz procedur do nowych standardów. SmartKSeF umożliwia integrację różnych systemów sprzedażowych i zakupowych, centralizując komunikację z rządowym rejestrem w jednym miejscu. Ujednolicona walidacja dokumentów eliminuje błędy na wczesnym etapie.

– Obligatoryjne e-fakturowanie niesie ze sobą wiele zalet m.in. usprawnienie obrotu gospodarczego przez wprowadzenie jednego standardu e-Faktury i ograniczenie dokumentacji papierowej. Natomiast należy pamiętać, że dla dużych podmiotów, może stanowić rewolucję i wymagać bardzo poważnych zmian w procesach i procedurach. Czasu na przygotowanie się jest wbrew pozorom niewiele – Michał Sosnowski, Business Development Director w Exorigo-Upos.

Rezultat

Dzięki wdrożeniu SmartKSeF, Empik umożliwi swoim klientom weryfikację faktur w czasie rzeczywistym, a nabywcom sprawdzenie statusu dokumentu w KSeF niezależnie od etapu przetwarzania. Empik, we współpracy z Exorigo-Upos, skutecznie dostosował swoje procesy do nowej rzeczywistości, zabezpieczając się przed ewentualnymi karami związanymi z błędami w e-fakturowaniu.

Czytaj więcej o rozwiązaniu SmartKSeF

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.