Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Przesunięcie terminu obligatoryjnego wdrożenia KSeF

Czytaj dalej
Przesunięcie terminu obligatoryjnego wdrożenia KSeF

Na dzisiejszym (19 stycznia 2024 r.) briefingu prasowym Minister Finansów, Andrzej Domański, poinformował, że obowiązkowy KSeF nie wejdzie w życie zgodnie z terminem zapisanym w ustawie, tj. od 1.07.2024 r. Audyt systemu potwierdzi przesunięcie terminu wdrożenia obowiązkowego KSeF i możliwy termin wprowadzenia dla przedsiębiorców obowiązku e-fakturowania.

Z czego wynika przesunięcie terminu wdrożenia KSeF?

Wg podanej informacji zostały wykryte krytyczne błędy w działaniu systemu, które uniemożliwiają bezpieczne wprowadzenie KSeF w planowanym terminie.

Ministerstwo Finansów chce rozpisać przetarg na zewnętrzny audyt systemu do e-faktur. Następnie, na podstawie wniosków z niego, zadecyduje o nowym terminie obligatoryjnego wdrożenia KSeF.

Jednocześnie podkreślono, że KSeF jest niezbędny. Zostanie więc wprowadzony tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Ministerstwo deklaruje także intensyfikację konsultacji dotyczących KSeF z przedsiębiorcami, aby lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania rynku.

Z perspektywy Exorigo-Upos jako dostawcy rozwiązania do integracji z systemem KSeF jest to istotna informacja – natomiast przesunięcie terminu wdrożenia KSeF nie skutkuje zatrzymaniem prac nad rozwojem naszego produktu SmartKSeF i innych modułów (SmartOrder do fiskalizacji sprzedaży i E-Paragon+ do obsługi paragonów elektronicznych), które razem tworzą system SmartHub.

Planujemy też kontynuację naszego wsparcia przy analizie i pracach przygotowujących do wdrożeń docelowego systemu u Klientów.

Skala zmian dotyczących e-fakturowania obejmuje tak wiele procesów i zespołów w firmach, że przesunięcie terminu wdrożenia obowiązkowego KSeF może pozwolić na lepsze i dokładniejsze przygotowanie się w tym zakresie.

***

W najbliższym czasie będziemy Państwa informować o wszelkich aktualizacjach dotyczących KSeF, a także w sprawie szczegółów realizowanych prac.

W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

Do Państwa dyspozycji są nasi KAM-owie oraz ekspert ds. KSeF Michał Sosnowski (Michal.Sosnowski@exorigo-upos.pl). Zapytanie można też zgłosić na nasz mail: kontakt@exorigo-upos.pl.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.