E-PARAGON+ digitalizacja paragonów i dokumentów niefiskalnych

E-PARAGON+ to kompleksowe rozwiązanie dla reatailerów i ich klientów, gdyż umożliwia digitalizację paragonów a także dokumentów niefiskalnych. System Exorigo-Upos zapewni emisje paragonów elektronicznych a także wybór formy ich udostępniania konsumentom. Według prawa finalnie klient powinien mieć wybór postaci dokumentu zakupu: może wybrać e-paragon elektroniczny lub według rozporządzenia tradycyjny paragon fiskalny.

Masz pytania? Interesuje Cię zrównoważony rozwój?

Możliwości systemu E-PARAGON+

Kompleksowe rozwiązanie dla retailerów i ich klientów, które zapewnia emisje rządowych e-Paragonów i innych wydruków niefiskalnych.

  • Daje możliwość wyboru formy udostępniania e-Paragonów klientom.
  • Zintegruje się nie tylko z hubem rządowym, ale również z aplikacjami retailerów np. lojalnościowymi itp.
  • Umożliwia podłączenie różnych typów drukarek (np. UPOS, Posnet, Novitus, Elzab)
  • Zapewnia gwarantowaną obsługę e-paragonu przy kasie: możliwe wysłanie linku do dokumentu np. SMS-em na wskazany przez klienta numer telefonu.
  • Dostosuje się do architektury systemów IT oraz ekosystemu biznesowego klienta

Przewaga rozwiązania E-PARAGON+ nad hubem rządowym?

Obsługa wydruków niefiskalnych

Rozwiązanie obsłuży formaty typu potwierdzenie płatności, bon, kupon – hub państwowy, ze względu na ograniczneia techniczne drukarek nie jest w stanie tego zrobić.

Digitalizacja dokumentów posprzedażowych

System E-PARAGON+ umożliwia cyfryzację różnych typów dokumentów takich jak: potwierdzenia zwrotów towarów, kaucji, wystawianie faktur.

Archiwizacja dokumentów 2 lata

Przechowywanie dokumentów w repozytorium przez 2 lata – z opcją płatnego przedłużenia – czego również nie oferuje hub.

Integracja z systemami retailerów

Dzięki pośrednictwu E-PARAGON+ w przypadku wprowadzania zmian w systemach czy aplikacjach własnych, retailer będzie nadal mógł utrzymać nieprzerwany proces udostępniania e-Paragonów w dowolny, oczekiwany sposób: na zasadzie push albo pull.

Swoboda w dostępie do dokumentów

Umożliwia Klientowi końcowemu przeglądanie nie tylko e-paragonów, lecz również dokumentów posprzedażowych – tego połączenia nie jest w stanie zapewnić hub rządowy.

Niezależność od innych systemów

Bez względu na dostępność hubu rządowego czy aplikacji własnej, E-PARAGON+ umożliwi wygodne pobranie przez konsumenta paragonu w wersji elektronicznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat e-Paragonów?

Wdrożenie E-paragonów to przede wszystkim oszczędność i ekologia

Zgodność z ESG

W związku z obowiązkiem raportowania w ramach dyrektywy ESG, wdrożenie E-paragonów ułatwi wykazanie oszczędności energetycznej i działań proekologicznych.

Trwałość i wygoda

Dokument w postaci elektronicznej łatwiej przechowywać i jest trwalszy.

Oszczędność

Zapewni mniejsze zużycie papieru termicznego i energii elektrycznej (w PL drukuje się 12 mln paragonów rocznie). Ograniczy produkcję i kontakt z bisfenolem A (substancja kancerogenna).

Usprawnienie mechanizmów realizacji sprzedaży

Wprowadzenie e-Paragonów zoptymalizuje niektóre procesy np. manualna obsługa wydruków, reklamacji, zwrotów towarów i usług oraz ich wymiany

Gwarancja autentyczności

Obecnie dokumenty sprzedaży dostępne np. w aplikacjach lojalnościowych mają funkcję jedynie informacyjną. E-paragony dają gwarancję autentyczności, co jest istotne zarówno dla retailera, jak i dla konsumenta.

Proces dostarczenia e-Paragonu do klienta

Nasz system E-PARAGON+ jest zaprojektowany tak, że niezależnie od sytuacji, retailer zawsze zapewni możliwość udostępnienia klientowi e-Paragonu.

1

System gotowy do udostępnienia e-Paragonu klientowi, nawet bez możliwości skorzystania z identyfikatora pochodzącego z aplikacji rządowej.

2

Kasjer wprowadzi dane przekazane przez klienta (adres e-mail, nr tel.) w panelu systemu kasowego.

3

Po fiskalizacji nastąpi emisja i utrwalenie e-Paragonu w repozytorium.

4

W kolejnym kroku dojdzie do udostępnienia dokumentu klientowi.

Kompleksowa usługa fiskalizacji e-commerce z systemem E-PARAGON+

Realizacja obowiązku fiskalizacji

Całość prac związanych z obowiązkiem fiskalizacji aż po dostarczenie e-dokumentu do klienta może być realizowana przez system Exorigo-Upos. System obsługuje duże wolumeny fiskalizacji i dostarcza informację zwrotną do systemów sprzedaży.

Automatyzacja integracja

Systemy sprzedażowe sprzedawcy zintegrują się automatycznie z systemem E-PARAGON+ wg indywidualnych interfejsów a także gotowego out-of-the-box API.

Optymalizacja wykorzystania sprzętu

Efektywne zarządzanie pulą drukarek fiskalnych wraz z monitoringiem ich dostępności dzięki rozproszeniu obciążenia i skalowaniu wydajności systemów.

Archiwizacja

Bezproblemowa obsługa i archiwizowanie raportów fiskalnych.

Elastyczność wydatków

Brak konieczności inwestycji na start dzięki elastycznemu systemowi rozliczeń Dedykowany zespół Exorigo-UPOS nadzoruje działanie urządzeń fiskalnych 24/7/365.

Proste e-fakturowanie

Dzięki automatycznemu generowaniu e-faktur B2B/B2C do paragonu oraz faktur korygujących do zwrotu proces tworzenia dokumentów elektronicznych jest bezproblemowy.  Wizualizacje e-faktury mogą być wg indywidualnego layoutu z możliwość dostarczenia do nabywcy. System jest zintegrowany z KSeF (Krajowy System eFaktur), który za kilkanaście miesięcy będzie stosowany obligatoryjnie.

Dowolność wdrożenia

Możliwa jest również implementacja aplikacji w modelu on-premise i samodzielna obsługa urządzeń fiskalnych. Elastyczna architektura pozwala na modułowe podejście (sama fiskalizacja, generowanie e-faktury, generowanie wizualizacji dokumentu, dostarczanie do nabywcy)

Podstawa prawna wdrożenia e-paragonów w Polsce

Opublikowanie rozporządzeń umożliwiło producentom urządzeń fiskalnych rozpoczęcie prac analitycznych, projektowych i implementacyjnych. Pierwsza drukarka fiskalna otrzymała homologację Głównego Urzędu Miar w sierpniu 2022. Art. 111 ust. 3a pkt 1 ustawy o VAT (Ustawa z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług) mówi o obowiązku wystawienia paragonu. Natomiast 28 września 2021 r. opublikowano dwa rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii: w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących (Dz. U. poz. 1759) oraz kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące z elektronicznym zapisem kopii (Dz. U. poz. 1753). Określono w nich warunki techniczne dla kas fiskalnych (on-line), które będą mogły wysyłać e-Paragony. Ważną informacją jest fakt, że klient ma mieć wybór postaci paragonu, który otrzymuje.

Zacznij zieloną e-rewolucję
z systemem E-PARAGON+

3,5 mln to rekord przeprocesowanych transkacji w jednym dniu.
Postaw na nasze doświadczenie i profesjonalizm.

Co mówią o nas klienci

Zmiana sklepu internetowego Bricoman została podyktowana między innymi potrzebą wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych. Chcemy zawsze podążać za najnowszymi trendami i dostarczać naszym klientom coraz lepsze doświadczenie zakupowe. Ale nowa strona to nie tylko nowe funkcjonalności, lecz również odświeżona, nowoczesna szata graficzna, dzięki której możemy jeszcze lepiej zaprezentować asortyment Bricomana.

Agata Dublasiewicz

E-commerce Project Manager

Bricoman

W kontekście ogromnego rozwoju kanału digital, chcieliśmy bardziej zadbać o bezpieczeństwo tego biznesu pod kątem fiskalnym. Do współpracy z Exorigo-Upos zachęciła nas opinia na temat tej Firmy, w tym profesjonalne podejście do tematu, o którym przekonaliśmy się już na początku kooperacji. System i procesy zrealizowane przez Exorigo są na wysokim poziomie jakości oraz pozwalają na bieżący wgląd do danych.

Eliza Dąbrowska

Omnichannel Financial Controller

Decathlon Poland

W związku z potrzebą utworzenia w eobuwie.pl S.A. scentralizowanego i efektywnego systemu zarządzania informacją produktową dla różnych kanałów e-commerce, zdecydowaliśmy się na Akeneo PIM w wersji Enterprise Edition, a jako dostawcę wybraliśmy Exorigo-Upos S.A. Na naszą decyzję duży wpływ miała sprawna realizacja przez firmę Proof of Concept (POC) i świadomość doświadczenia partnera zarówno we wdrożeniach sklepów na platformie Magento, jak również w integracjach PIM z systemami e-commerce.

Maksymilian Musiał

Product Owner

eobuwie.pl

Zależało nam na ujednoliceniu informacji produktowej w ramach grupy CCC i na sprawnym zarządzaniu nią. Po stronie firmy to ogromne wolumeny danych, które wymagają uporządkowania, a po drugiej są klienci, którzy oczekują jasnej i precyzyjnej komunikacji na temat naszej kompleksowej oferty. Stąd decyzja o wyborze Akeneo jako sprawdzonego narzędzia oraz Exorigo-Upos na partnera wdrożeniowego, który w portfolio ma wiele nowatorskich rozwiązań dla e-commerce.

Michał Śpiewak

CTO

eobuwie.pl

Na ambity plan wdrożenia nowego sklepu nałożył się czas pandemii COVID-19, co oznaczało, że oprócz tworzenia nowego rozwiązania, firma Exorigo-Upos wspierała istniejący e-commerce, który musiał sprostać rosnącym wymaganiom i dostosowywać się do szybko zmieniającego się rynku. Istotnym elementem wdrożenia tak dużego serwisu jest wzajemne zaufanie i potwierdzone kompetencje wykonawcy.

Olgierd Oszmiański

Dyrektor IT i członek Zarządu

Super-Pharm

W 2020 odnotowaliśmy wzrost na poziomie 500% względem roku poprzedniego. A nowa witryna internetowa ma stanowić jedną z podstaw dalszego wzrostu Super-Pharm. Potrzebowaliśmy platformy technologicznej, na której będziemy mogli w bezpieczny i stabilny sposób wdrażać nowe usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Remigiusz Chrzanowski

Digital Director i członek Zarządu

Super-Pharm