Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

E-PARAGON+ zapewnia digitalizację paragonów i dokumentów niefiskalnych

E-PARAGON+ to kompleksowe rozwiązanie dla retailerów i ich klientów, gdyż umożliwia digitalizację paragonów, a także dokumentów niefiskalnych. System Exorigo-Upos zapewni emisje paragonów elektronicznych a także wybór formy ich udostępniania konsumentom. Według prawa finalnie klient powinien mieć wybór postaci dokumentu zakupu: może wybrać e-paragon elektroniczny lub według rozporządzenia tradycyjny paragon fiskalny.

E-paragon+ - system do digitalizacji paragonów

E-PARAGON+ fiskalizacja transakcji

Obsługa elektronicznego paragonu wraz z przechowywaniem, udostępnianiem i dystrybucją, a także personalizację wizualizacji paragonu.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat rozwiązania?

Twoja wiadomość została wysłana.

Dziękujemy za kontakt.
Zespół Exorigo-Upos.

Przekonaj się dlaczego retailerzy potrzebują rozwiązania E-PARAGON+

System E-PARAGON+ całościowo zabezpiecza proces emisji rządowych e-Paragonów i innych wydruków niefiskalnych.

  • Daje możliwość wyboru formy udostępniania e-Paragonów klientom.
  • Zintegruje się nie tylko z hubem rządowym, ale również z aplikacjami retailerów np. lojalnościowymi itp.
  • Umożliwia podłączenie różnych typów drukarek (np. UPOS, Posnet, Novitus, Elzab)
  • Zapewnia gwarantowaną obsługę e-paragonu przy kasie: możliwe wysłanie linku do dokumentu np. SMS-em na wskazany przez klienta numer telefonu.
  • Dostosuje się do architektury systemów IT oraz ekosystemu biznesowego klienta

E-PARAGON+ umożliwia cyfryzację różnych typów dokumentów. Co jeszcze odróżnia go od hubu rządowego?

Obsługuje wydruki niefiskalne

Rozwiązanie obsłuży formaty typu: Hub państwowy, ze względu na ograniczenia techniczne drukarek, nie jest w stanie tego zrobić.

Digitalizuje dokumenty posprzedażowe

System do digitalizacji paragonów i dokumentów niefiskalnych E-PARAGON+ umożliwia cyfryzację różnych typów dokumentów np. potwierdzenia zwrotów towarów, kaucji, wystawianie faktur.

Archiwizuje pliki na długi czas

Możliwość przechowywania dokumentów w repozytorium przez 2 lata, z opcją płatnego przedłużenia, czego również nie oferuje hub.

Udostępnia e-Paragony w nieprzerwany sposób

W przypadku wprowadzania zmian w systemach czy aplikacjach własnych sprzedawcy, będzie on mógł, dzięki pośrednictwu E-PARAGON+, utrzymać nieprzerwany proces udostępniania e-Paragonów w dowolny, oczekiwany sposób: na zasadzie push albo pull.

Zapewnia swobodny dostęp do dokumentów

Umożliwia Klientowi końcowemu przeglądanie nie tylko e-paragonów, lecz również dokumentów posprzedażowych – tego połączenia nie jest w stanie zapewnić hub rządowy.

Gwarantuje niezależność od innych systemów

Bez względu na dostępność hubu rządowego czy aplikacji własnej, E-PARAGON+ daje konsumentowi wygodnie pobrać paragon w wersji elektronicznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat e-Paragonów?

Korzyści e-paragonów

E-paragony pomagają w oszczędzaniu i dbaniu o ekologię

Zapewniają zgodność z ESG

W związku z obowiązkiem raportowania w ramach dyrektywy ESG, wdrożenie E-paragonów ułatwi wykazanie oszczędności energetycznej i działań proekologicznych.

Są trwałe i wygodne

Dokument w postaci elektronicznej jest łatwiejszy w przechowywaniu i jest trwalszy.

Oszczędzają

E-Paragony zapewniają mniejsze zużycie papieru termicznego i energii elektrycznej (w PL drukuje się 12 miliardów paragonów rocznie) a także ograniczają produkcję i kontakt z bisfenolem A (substancja kancerogenna).

Usprawniają mechanizmy realizacji sprzedaży

Wprowadzenie e-Paragonów zoptymalizuje niektóre procesy np. manualną obsługę wydruków, reklamacji, zwrotów towarów i usług oraz ich wymiany.

Gwarantują autentyczność

Obecnie dokumenty sprzedaży dostępne np. w aplikacjach lojalnościowych mają funkcję jedynie informacyjną. E-paragony dają gwarancję autentyczności, co jest istotne zarówno dla retailera, jak i dla konsumenta.

system do e-paragonów e-paragon+ - proces dostarczenia paragonu do klienta

Poznaj 4 kroki procesu dostarczenia e-Paragonu do klienta

Nasz system E-PARAGON+ jest zaprojektowany tak, że niezależnie od sytuacji, retailer zawsze zapewni możliwość udostępnienia klientowi e-Paragonu.

1

System jest gotowy do udostępnienia e-Paragonu klientowi, nawet jeśli nie ma możliwości skorzystania z identyfikatora pochodzącego z aplikacji rządowej.

2

Kasjer wprowadza dane przekazane przez klienta (kod kreskowy, QR kod, adres e-mail, nr tel.) w panelu systemu kasowego.

3

Po fiskalizacji następuje emisja i utrwalenie e-Paragonu w repozytorium.

4

Następuje udostępnienie dokumentu klientowi.

System E-PARAGON+ umożliwia kompleksową usługę fiskalizacji e-commerce

Realizuje obowiązek fiskalizacji

Całość prac związanych z obowiązkiem fiskalizacji, aż po dostarczenie e-dokumentu do klienta, może być realizowana przez system Exorigo-Upos. E-PARAGON+ obsługuje duże wolumeny fiskalizacji i dostarcza informację zwrotną do systemów sprzedaży.

Integruje się automatycznie

Systemy sprzedażowe sprzedawcy zintegrują się automatycznie z systemem E-PARAGON+ wg indywidualnych interfejsów a także gotowego out-of-the-box API.

Umożliwia rozłożenie wydatków

Nie ma konieczności inwestycji na start dzięki elastycznemu systemowi rozliczeń. Dedykowany zespół Exorigo-Upos nadzoruje działanie urządzeń fiskalnych 24/7/365.

Optymalizuje wykorzystanie sprzętu

Rozproszenie obciążenia i skalowanie wydajności systemów zapewnia efektywne zarządzanie pulą drukarek fiskalnych wraz z monitoringiem ich dostępności.

Upraszcza e-fakturowanie

Dzięki automatycznemu generowaniu e-faktur B2B/B2C do paragonu oraz faktur korygujących do zwrotu proces tworzenia dokumentów elektronicznych jest bezproblemowy. Wizualizacja e-faktury może być wg indywidualnego layoutu z możliwością dostarczenia do nabywcy. System jest zintegrowany z KSeF (Krajowy System e-Faktur).

Zapewnia swobodę we wdrażaniu

Możliwa jest implementacja aplikacji w modelu on-premise i samodzielna obsługa urządzeń fiskalnych. Elastyczna architektura pozwala na modułowe podejście (sama fiskalizacja, generowanie e-faktury, generowanie wizualizacji dokumentu, dostarczanie do nabywcy).

Archiwizuje raporty

Bezproblemowa obsługa i archiwizowanie raportów fiskalnych.

Poznaj podstawę prawną wdrożenia e-paragonów w Polsce

Opublikowanie rozporządzeń umożliwiło producentom urządzeń fiskalnych rozpoczęcie prac analitycznych, projektowych i implementacyjnych. Pierwsza drukarka fiskalna otrzymała homologację Głównego Urzędu Miar w sierpniu 2022. Art. 111 ust. 3a pkt 1 ustawy o VAT (Ustawa z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług) mówi o obowiązku wystawienia paragonu. Natomiast 28 września 2021 r. opublikowano dwa rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii: w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących (Dz. U. poz. 1759) oraz kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące z elektronicznym zapisem kopii (Dz. U. poz. 1753). Określono w nich warunki techniczne dla kas fiskalnych (on-line), które będą mogły wysyłać e-Paragony. Ważną informacją jest fakt, że klient ma mieć wybór postaci paragonu, który otrzymuje.

program do wystawiania e-paragonów e-paragon+ formularz kontaktowy

Zacznij zieloną e-rewolucję
z systemem E-PARAGON+

4 miliony to rekord przeprocesowanych transakcji w jednym dniu.
Postaw na nasze doświadczenie i profesjonalizm.