E-PARAGON+ zapewnia digitalizację paragonów i dokumentów niefiskalnych

E-PARAGON+ to kompleksowe rozwiązanie dla retailerów i ich klientów, gdyż umożliwia digitalizację paragonów, a także dokumentów niefiskalnych. System Exorigo-Upos zapewni emisje paragonów elektronicznych a także wybór formy ich udostępniania konsumentom. Według prawa finalnie klient powinien mieć wybór postaci dokumentu zakupu: może wybrać e-paragon elektroniczny lub według rozporządzenia tradycyjny paragon fiskalny.

E-paragon+ - system do digitalizacji paragonów

Chcesz poznać rozwiązanie,
które wspiera zrównoważony rozwój w retailu?

możliwości systemu do wystawiania e-paragonów e-paragon+

Przekonaj się dlaczego retailerzy potrzebują rozwiązania E-PARAGON+

System E-PARAGON+ całościowo zabezpiecza proces emisji rządowych e-Paragonów i innych wydruków niefiskalnych.

  • Daje możliwość wyboru formy udostępniania e-Paragonów klientom.
  • Zintegruje się nie tylko z hubem rządowym, ale również z aplikacjami retailerów np. lojalnościowymi itp.
  • Umożliwia podłączenie różnych typów drukarek (np. UPOS, Posnet, Novitus, Elzab)
  • Zapewnia gwarantowaną obsługę e-paragonu przy kasie: możliwe wysłanie linku do dokumentu np. SMS-em na wskazany przez klienta numer telefonu.
  • Dostosuje się do architektury systemów IT oraz ekosystemu biznesowego klienta

E-PARAGON+ umożliwia cyfryzację różnych typów dokumentów. Co jeszcze odróżnia go od hubu rządowego?

Obsługuje wydruki niefiskalne

Rozwiązanie obsłuży formaty typu: Hub państwowy, ze względu na ograniczenia techniczne drukarek, nie jest w stanie tego zrobić.

Digitalizuje dokumenty posprzedażowe

System do digitalizacji paragonów i dokumentów niefiskalnych E-PARAGON+ umożliwia cyfryzację różnych typów dokumentów np. potwierdzenia zwrotów towarów, kaucji, wystawianie faktur.

Archiwizuje pliki na długi czas

Możliwość przechowywania dokumentów w repozytorium przez 2 lata, z opcją płatnego przedłużenia, czego również nie oferuje hub.

Udostępnia e-Paragony w nieprzerwany sposób

W przypadku wprowadzania zmian w systemach czy aplikacjach własnych sprzedawcy, będzie on mógł, dzięki pośrednictwu E-PARAGON+, utrzymać nieprzerwany proces udostępniania e-Paragonów w dowolny, oczekiwany sposób: na zasadzie push albo pull.

Zapewnia swobodny dostęp do dokumentów

Umożliwia Klientowi końcowemu przeglądanie nie tylko e-paragonów, lecz również dokumentów posprzedażowych – tego połączenia nie jest w stanie zapewnić hub rządowy.

Gwarantuje niezależność od innych systemów

Bez względu na dostępność hubu rządowego czy aplikacji własnej, E-PARAGON+ daje konsumentowi wygodnie pobrać paragon w wersji elektronicznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat e-Paragonów?

Korzyści e-paragonów

E-paragony pomagają w oszczędzaniu i dbaniu o ekologię

Zapewniają zgodność z ESG

W związku z obowiązkiem raportowania w ramach dyrektywy ESG, wdrożenie E-paragonów ułatwi wykazanie oszczędności energetycznej i działań proekologicznych.

Są trwałe i wygodne

Dokument w postaci elektronicznej jest łatwiejszy w przechowywaniu i jest trwalszy.

Oszczędzają

E-Paragony zapewniają mniejsze zużycie papieru termicznego i energii elektrycznej (w PL drukuje się 12 mln paragonów rocznie) a także ograniczają produkcję i kontakt z bisfenolem A (substancja kancerogenna).

Usprawniają mechanizmy realizacji sprzedaży

Wprowadzenie e-Paragonów zoptymalizuje niektóre procesy np. manualną obsługę wydruków, reklamacji, zwrotów towarów i usług oraz ich wymiany.

Gwarantują autentyczność

Obecnie dokumenty sprzedaży dostępne np. w aplikacjach lojalnościowych mają funkcję jedynie informacyjną. E-paragony dają gwarancję autentyczności, co jest istotne zarówno dla retailera, jak i dla konsumenta.

system do e-paragonów e-paragon+ - proces dostarczenia paragonu do klienta

Poznaj 4 kroki procesu dostarczenia e-Paragonu do klienta

Nasz system E-PARAGON+ jest zaprojektowany tak, że niezależnie od sytuacji, retailer zawsze zapewni możliwość udostępnienia klientowi e-Paragonu.

1

System jest gotowy do udostępnienia e-Paragonu klientowi, nawet jeśli nie ma możliwości skorzystania z identyfikatora pochodzącego z aplikacji rządowej.

2

Kasjer wprowadza dane przekazane przez klienta (kod kreskowy, QR kod, adres e-mail, nr tel.) w panelu systemu kasowego.

3

Po fiskalizacji następuje emisja i utrwalenie e-Paragonu w repozytorium.

4

Następuje udostępnienie dokumentu klientowi.

System E-PARAGON+ umożliwia kompleksową usługę fiskalizacji e-commerce

Realizuje obowiązek fiskalizacji

Całość prac związanych z obowiązkiem fiskalizacji, aż po dostarczenie e-dokumentu do klienta, może być realizowana przez system Exorigo-Upos. E-PARAGON+ obsługuje duże wolumeny fiskalizacji i dostarcza informację zwrotną do systemów sprzedaży.

Integruje się automatycznie

Systemy sprzedażowe sprzedawcy zintegrują się automatycznie z systemem E-PARAGON+ wg indywidualnych interfejsów a także gotowego out-of-the-box API.

Umożliwia rozłożenie wydatków

Nie ma konieczności inwestycji na start dzięki elastycznemu systemowi rozliczeń. Dedykowany zespół Exorigo-Upos nadzoruje działanie urządzeń fiskalnych 24/7/365.

Optymalizuje wykorzystanie sprzętu

Rozproszenie obciążenia i skalowanie wydajności systemów zapewnia efektywne zarządzanie pulą drukarek fiskalnych wraz z monitoringiem ich dostępności.

Upraszcza e-fakturowanie

Dzięki automatycznemu generowaniu e-faktur B2B/B2C do paragonu oraz faktur korygujących do zwrotu proces tworzenia dokumentów elektronicznych jest bezproblemowy. Wizualizacja e-faktury może być wg indywidualnego layoutu z możliwością dostarczenia do nabywcy. System jest zintegrowany z KSeF (Krajowy System e-Faktur).

Zapewnia swobodę we wdrażaniu

Możliwa jest implementacja aplikacji w modelu on-premise i samodzielna obsługa urządzeń fiskalnych. Elastyczna architektura pozwala na modułowe podejście (sama fiskalizacja, generowanie e-faktury, generowanie wizualizacji dokumentu, dostarczanie do nabywcy).

Archiwizuje raporty

Bezproblemowa obsługa i archiwizowanie raportów fiskalnych.

e-paragon - podstawa prawna

Poznaj podstawę prawną wdrożenia e-paragonów w Polsce

Opublikowanie rozporządzeń umożliwiło producentom urządzeń fiskalnych rozpoczęcie prac analitycznych, projektowych i implementacyjnych. Pierwsza drukarka fiskalna otrzymała homologację Głównego Urzędu Miar w sierpniu 2022. Art. 111 ust. 3a pkt 1 ustawy o VAT (Ustawa z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług) mówi o obowiązku wystawienia paragonu. Natomiast 28 września 2021 r. opublikowano dwa rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii: w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących (Dz. U. poz. 1759) oraz kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące z elektronicznym zapisem kopii (Dz. U. poz. 1753). Określono w nich warunki techniczne dla kas fiskalnych (on-line), które będą mogły wysyłać e-Paragony. Ważną informacją jest fakt, że klient ma mieć wybór postaci paragonu, który otrzymuje.

program do wystawiania e-paragonów e-paragon+ formularz kontaktowy

Zacznij zieloną e-rewolucję
z systemem E-PARAGON+

3,5 mln to rekord przeprocesowanych transakcji w jednym dniu.
Postaw na nasze doświadczenie i profesjonalizm.

Co mówią o nas klienci

Zmiana sklepu internetowego Bricoman została podyktowana między innymi potrzebą wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych. Chcemy zawsze podążać za najnowszymi trendami i dostarczać naszym klientom coraz lepsze doświadczenie zakupowe. Ale nowa strona to nie tylko nowe funkcjonalności, lecz również odświeżona, nowoczesna szata graficzna, dzięki której możemy jeszcze lepiej zaprezentować asortyment Bricomana.

Agata Dublasiewicz

E-commerce Project Manager

Bricoman

W kontekście ogromnego rozwoju kanału digital, chcieliśmy bardziej zadbać o bezpieczeństwo tego biznesu pod kątem fiskalnym. Do współpracy z Exorigo-Upos zachęciła nas opinia na temat tej Firmy, w tym profesjonalne podejście do tematu, o którym przekonaliśmy się już na początku kooperacji. System i procesy zrealizowane przez Exorigo są na wysokim poziomie jakości oraz pozwalają na bieżący wgląd do danych.

Eliza Dąbrowska

Omnichannel Financial Controller

Decathlon Poland

W związku z potrzebą utworzenia w eobuwie.pl S.A. scentralizowanego i efektywnego systemu zarządzania informacją produktową dla różnych kanałów e-commerce, zdecydowaliśmy się na Akeneo PIM w wersji Enterprise Edition, a jako dostawcę wybraliśmy Exorigo-Upos S.A. Na naszą decyzję duży wpływ miała sprawna realizacja przez firmę Proof of Concept (POC) i świadomość doświadczenia partnera zarówno we wdrożeniach sklepów na platformie Magento, jak również w integracjach PIM z systemami e-commerce.

Maksymilian Musiał

Product Owner

eobuwie.pl

Zależało nam na ujednoliceniu informacji produktowej w ramach grupy CCC i na sprawnym zarządzaniu nią. Po stronie firmy to ogromne wolumeny danych, które wymagają uporządkowania, a po drugiej są klienci, którzy oczekują jasnej i precyzyjnej komunikacji na temat naszej kompleksowej oferty. Stąd decyzja o wyborze Akeneo jako sprawdzonego narzędzia oraz Exorigo-Upos na partnera wdrożeniowego, który w portfolio ma wiele nowatorskich rozwiązań dla e-commerce.

Michał Śpiewak

CTO

eobuwie.pl

Na ambity plan wdrożenia nowego sklepu nałożył się czas pandemii COVID-19, co oznaczało, że oprócz tworzenia nowego rozwiązania, firma Exorigo-Upos wspierała istniejący e-commerce, który musiał sprostać rosnącym wymaganiom i dostosowywać się do szybko zmieniającego się rynku. Istotnym elementem wdrożenia tak dużego serwisu jest wzajemne zaufanie i potwierdzone kompetencje wykonawcy.

Olgierd Oszmiański

Dyrektor IT i członek Zarządu

Super-Pharm

W 2020 odnotowaliśmy wzrost na poziomie 500% względem roku poprzedniego. A nowa witryna internetowa ma stanowić jedną z podstaw dalszego wzrostu Super-Pharm. Potrzebowaliśmy platformy technologicznej, na której będziemy mogli w bezpieczny i stabilny sposób wdrażać nowe usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Remigiusz Chrzanowski

Digital Director i członek Zarządu

Super-Pharm

Chcesz poznać ofertę rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój?

Realizujemy rocznie ponad 1000 projektów.
Postaw na naszą wiedzę i profesjonalizm.