Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Sprawdzony moduł fiskalizacji dla e-commerce

Czytaj dalej
Sprawdzony moduł fiskalizacji dla e-commerce

Kasa fiskalna jest wymogiem dla wielu podmiotów prowadzących sprzedaż online (więcej informacji w tym temacie znajdziecie w naszym artykule). Moduł fiskalizacji
e-commerce to odpowiedź na specyfikę działania oraz potrzeby tych przedsiębiorców.

Zachowanie ciągłości w rejestracji transakcji online

Moduł fiskalizacji e-commerce to oprogramowanie pośredniczące (middleware), które znacząco ułatwia proces rejestrowania zamówień online na drukarkach fiskalnych oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa w zakresie ciągłości procesu fiskalizacji e-sklepu. Zamówienia z platformy e-commerce są wysyłane do modułu fiskalizacji, który przekazuje je do drukarek. Moduł Exorigo-Upos daje pewność, że każda transakcja w e-sklepie będzie zarejestrowana.

Moduł online do kasy fiskalnej może obsłużyć wiele drukarek fiskalnych (współpracujemy z firmami, którym wystarcza jedno urządzenie, jak i z tymi którym potrzebne jest kilkadziesiąt). Dzięki elastycznie skalowalnemu rozwiązaniu dodawanie kolejnych urządzeń odbywa się poprzez konfigurację systemu. Gdy wolumen sprzedaży zacznie się powiększać, do systemu dołączane są nowe drukarki. Nasze doświadczenie pozwala nam również dostosować liczbę urządzeń do potrzeb danego sklepu.

Drukarki Exorigo-Upos są integralną częścią rozwiązania

Z modułem fiskalizacji e-commerce zintegrowane są drukarki produkcji Exorigo-Upos:

 • FP-T88FVA,
 • UPOS-FP20.

Urządzenia mogą być zainstalowane w lokalizacji Exorigo-Upos. Pozwala to na regularną wymianę rolek papieru oraz wsparcie 1. stopnia, a tym samym nieprzerwaną pracę drukarek.

Integracja systemu z drukarkami fiskalnymi Exorigo-Upos umożliwia rozbudowę o moduł Centralnego Repozytorium Electronic Journal (CREJ). Moduł ten przechowuje kopię danych, dostarcza raporty sprzedaży z podziałem na stawki VAT, czy też zapewnia elektroniczną kopię paragonu. Exorigo-Upos posiada również kompetencje techniczne, aby zintegrować system z drukarkami wspierającymi eParagony.  

System rejestruje transakcje sprzedaży oraz zwrotów. W przypadku tych pierwszych drukowany jest paragon, a wartość sprzedaży zostaje zarejestrowana w pamięci fiskalnej drukarki i na karcie SD. Niefiskalne potwierdzenia zwrotów także mogą zostać wydrukowane, a zapisywane są na kopii elektronicznej łatwo dostępnej w konsoli CREJ.

Wdrożenie modułu fiskalizacji e-commerce Exorigo-Upos to:

 • Gwarancja zarejestrowania każdej otrzymanej transakcji. Dzięki współpracy z silnikiem bazodanowym MSSQL wszystkie zlecone fiskalizacje bezpiecznie oczekują na wydruk. Po prawidłowej fiskalizacji system aktualizuje statusy i uzupełnia informacje o fiskalizacji (numer drukarki, numer paragonu).
 • Ponawianie prób wydruku do skutku, jeśli pojawi się błąd. W zależności od implementacji oraz zakresu odpowiedzialności wybierany jest najlepszy możliwy sposób informowania o wystąpieniu problemu.
 • Łatwe zarządzanie drukarką fiskalną. Jeśli wystąpi problem z drukowaniem, a nie doszło do fiskalizacji, oprogramowanie zleca wydruk na inną drukarkę fiskalną. Gdy papieru zabraknie, kontynuuje pracę po jego uzupełnieniu.
 • Określenie godziny w konfiguracji, o której automatycznie na drukarkach następuje zamknięcie dobry fiskalnej.

Exorigo-Upos zapewnia kompleksową obsługę wdrożenia tego rozwiązania:

 • doradztwo i testy na etapie planowania;
 • wsparcie podczas integracji sklepu z systemem;
 • konfigurację i instalację systemu (w tym dostawę i fiskalizację drukarek);
 • utrzymanie całości rozwiązania;
 • monitoring 24/7/365.

Wszystkich zainteresowanych modułem fiskalizacji e-commerce zapraszamy do kontaktu.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.