Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

CREJ, czyli efektywny dostęp do dokumentów kasowych dla sieci handlowych

Czytaj dalej
CREJ, czyli efektywny dostęp do dokumentów kasowych dla sieci handlowych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu aplikacji typu in-store, wspierających prowadzenie działalności w branży handlu detalicznego. Wiemy, jak ważne dla retailerów są dane fiskalne, na podstawie których przygotowywane są badania oraz raporty. Dlatego też stworzyliśmy Centralne Repozytorium Electronic Journal (CREJ). Jest to wielofunkcyjny system odpowiadający za obsługę archiwów dokumentów kasowych, pochodzących z drukarek fiskalnych. Sprawdź, czym jest CREJ i jakie korzyści płyną z użytkowania tego systemu.

Główne funkcje CREJ

Czym jest CREJ? To uzupełnienie oferty aplikacji in-store i składa się z dwóch głównych modułów użytkowych: raportującego sprzedaż oraz telemetrycznego. Jego 3 główne funkcje to:

  1. pozyskiwanie treści z zasobów firmy,
  2. gromadzenie dokumentów,
  3. przetwarzanie ich zgodnie z potrzebami użytkowników.

Dzięki CREJ możliwy jest natychmiastowy oraz bezpośredni dostęp do wszystkich dokumentów kasowych.

Częstotliwość komunikacji dla danych sprzedażowych wynosi raz na dobę (push pełnej doby, wielkość zależna od tego, ile było sprzedaży na drukarce), natomiast dla danych telemetrycznych – co 10 minut (mała ramka telemetryczna, 8 KB).

System pozwala na uzyskanie natychmiastowego oraz bezpośredniego dostępu do wszystkich dokumentów kasowych. Dotyczy to nawet rozproszonych sklepów, będących częścią sieci. CREJ umożliwia wykorzystanie wszystkich detali, które znajdują się w systemie kasowym oraz  powiązanych z nim struktur. Pozwala to przygotować własne źródła danych, które będą miały zastosowanie przy następnych operacjach.

Bezpieczne i skalowalne rozwiązanie

CREJ wymaga osobnego virtual hosta dla API i osobnego dla Clienta. Z jednej strony pozwala to na skalowanie, a z drugiej jest zabezpieczeniem na wypadek, gdyby doszło do obciążenia serwera Client. API nie przerwie wtedy swojego działania i CREJ będzie przyjmował dane do bazy oraz komunikował się z drukarkami. Co więcej, jeżeli liczba drukarek komunikujących się z API zwiększy się na tyle, że nie będzie ono wydajne, możliwe jest dostawienie kolejnego virtual hosta dla drugiego APIa także postawienie przed nim load balancera (urządzenia rozpraszającego obciążenia na wiele procesorów), który rozładuje ruch.

Kluczowe korzyści użytkowania CREJ

Jak było wspomniane, głównymi funkcjami CREJ jest gromadzenie dokumentów z drukarek fiskalnych i umożliwienie ich przetwarzania na potrzeby raportów oraz analiz. Jakie korzyści CREJ jeszcze oferuje:

  • zabezpieczenie danych i możliwość ich pełnego odtworzenia,
  • monitoring stanu pracy drukarek i wykrywania potencjalnych awarii w całej sieci,
  • definiowane kryteria wyszukiwania dokumentów, np. według stawek VAT,
  • przetwarzanie danych na potrzeby raportów, np. dobowych,
  • kontrolę dostępu za pomocą mechanizmu uprawnień dla użytkowników,
  • nadanie dostępu pracownikom niezależnie od lokalizacji placówki,
  • możliwość drukowania i zapisywania potrzebnych kopii dokumentów.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących systemu CREJ zapraszamy do kontaktu

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.