Mikrodonacje przy płatnościach za zakupy – aplikacja Exorigo-Upos i Donateo

Czytaj dalej
Mikrodonacje przy płatnościach za zakupy – aplikacja Exorigo-Upos i Donateo

Donateo, fintechowy projekt autorstwa BetterPOS, we współpracy z Exorigo-Upos – tworzą aplikację, dzięki której na terminalach płatniczych w największych sieciach w Polsce pojawi się możliwość wsparcia fundacji dobroczynnych współpracujących z Donateo, m.in. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, PAH czy Polska Federacja Banków Żywności. Projekt powstał w 2020 r. z inicjatywy Krzysztofa Adamskiego, CEO BetterPOS. Sprawdź, jak możesz przekazać mikrodonację przy zakupach w sklepie.

Umowa z Exorigo-Upos to dla Donateo nie tylko pozyskanie kolejnego solidnego partnera technologicznego. To przede wszystkim ogromny krok milowy w kierunku promowania mikrodonacji. Drobne, codzienne wsparcie, do którego staramy się zachęcać darczyńców, to całkiem nowe podejście do zbiórek dobroczynnych. Pojawienie się Donateo na terminalach płatniczych w tysiącach kluczowych punktów w kraju pozwoli nam na dotarcie do całkiem nowego grona odbiorców. Pomaganie będzie proste i dostępne, to nasze główne cele. We współpracy z Exorigo-Upos stworzyliśmy specjalne, autorskie oprogramowanie, które to umożliwi – mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS.

Wygodny proces przekazywania datków w trakcie codziennych zakupów

Oznacza to, że każdy klient korzystający z terminali płatniczych w jednym z punktów partnerskich Donateo, będzie mógł przekazać darowiznę na cele dobroczynne przy okazji płatności za codzienne zakupy. Ekran pozwalający na dokonanie takiej wpłaty pojawi się przed sfinalizowaniem operacji, a każda przekazana kwota znajdzie odzwierciedlenie na paragonie, który otrzyma klient. 

To dla nas bardzo ważne, aby wpłacający mieli pełną przejrzystość i kontrolę nad przekazanym wsparciem. Dlatego też na ekranach pojawią się loga fundacji, które można wesprzeć. Po przekazaniu datku, na potwierdzeniu znajdzie się oddzielna pozycja podsumowująca operację. Także na koncie bankowym wpłacającego widnieć będą dane wspartej organizacji, a nie Donateo, które nie uczestniczy w samej operacji, a jedynie udostępnia narzędzie do jej wykonania. Zachęcamy do wpłacania tzw. ‘końcówki’ rachunku, zaokrąglenia kwoty czy drobnego procentu od sumy końcowej. Ideą jest wsparcie, które opiera się o płynność, a nie wysokość wpłat – dodaje Adamski.

Aplikacja Donateo i Exorigo-Upos jako gotowe rozwiązanie CSR dla firm z branży retail

Exorigo-Upos jako dostawca usług i rozwiązań technologicznych dla branży handlu detalicznego w Polsce wykorzystuje w projekcie swoje dotychczasowe doświadczenia w zakresie tworzenia rozwiązań płatniczych, w tym hubu płatniczego Cloud EFT.

Spośród ponad tysiąca różnych projektów, które realizujemy rocznie, ten wyróżnia się połączeniem innowacyjności z – szczególnie dla Exorigo-Upos istotną – ideą wsparcia dla potrzebujących. Płatności bezgotówkowe w segmencie charytatywnym to pierwszy taki projekt w Polsce. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jego częścią. Aplikacja Donateo to gotowe rozwiązanie CSR dla firm z branży retail – bardzo atrakcyjne technologicznie i proste w implementacji. Przede wszystkim działa na terminalach i PIN Padach płatniczych powiązanych z naszym autorskim hubem płatniczym Cloud EFT (Eurokartą EFT) i wykorzystuje już istniejącą i powszechnie dostępną infrastrukturę terminali płatniczych. Cloud EFT to pierwsze polskie rozwiązanie, które uzyskało certyfikat PCI P2PE – co oznacza, że zapewnia najwyższy światowy standard bezpieczeństwa płatności kartami. Dziś już obsługuje u naszych klientów ponad 3 mln transakcji dziennie. W projekcie wykorzystujemy też fakt, że mamy sporo doświadczeń jako podmiot z największym udziałem rynkowym w obszarze serwisu terminali płatniczych. – mówi Grzegorz Rogaliński, CEO Exorigo-Upos. 

 Przekazane środki trafiają bezpośrednio na konto wybranej organizacji charytatywnej. Rozwiązanie skierowane jest do klientów płacących kartą, smartfonem, BLIK-iem lub akcesoriami typu wearables, jak np. smartwatch.

Obie strony planują dalszy rozwój aplikacji i liczą na dołączanie kolejnych partnerów z branży retail – dzięki temu z rozwiązania do mikrodonacji przy płatności kartą skorzysta jeszcze więcej konsumentów.

Przeczytaj więcej na temat rozwiązań płatniczych Exorigo-Upos.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.