Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Magento ecommerce – dlaczego warto wdrożyć sklep na Magento?

Czytaj dalej
Magento ecommerce – dlaczego warto wdrożyć sklep na Magento?

Magento, obecnie znane jako Adobe Commerce, jest jedną z wiodących platform e-commerce na świecie. Nic dziwnego – oferuje wiele korzyści i funkcji, które są atrakcyjne dla biznesu online. Co więcej, dzięki swojej prostocie obsługi i elastyczności, Magento może być doskonałym wyborem zarówno dla firm działających w modelu biznesowym B2C, jak i D2C. Dlaczego warto wybrać Magento dla ecommerce?

Benefity ecommerce Magento. Dlaczego warto postawić na ten CMS?

Powodów jest co najmniej kilkanaście, ale zamknijmy się w pięciu najistotniejszych punktach: integracjach zewnętrznych, bezpieczeństwie, strategii omnichannel, rozszerzeniach i cenie.

Integracje zewnętrzne

Otwarty kod źródłowy Magento oraz dostępność wielu wtyczek i narzędzi ułatwiających integracje sprawiają, że można z łatwością połączyć ecommerce w Magento z różnymi usługami i narzędziami. Zastanawiasz się jakie? Poniżej podajemy kilka przykładów:

  • Wtyczka Magento Shipping Services pozwala na łatwą integrację z firmami kurierskimi takimi jak FedEx, DHL czy UPS.
  • Magento oferuje wiele integracji z różnymi dostawcami płatności, co umożliwia klientom dokonywanie płatności za zamówienia w sposób wygodny i bezpieczny. Popularne bramki płatności, takie jak PayPal, Stripe czy Braintree, mogą być łatwo zintegrowane z Magento.
  • Również wtyczki marketingowe pozwalają na integrację Magento z narzędziami do email marketingu, automatyzacji marketingowej czy budowania relacji z klientami.
  • Warto też wspomnieć o integracji Magento z systemami CRM, takimi jak Salesforce, HubSpot czy Zoho CRM.

Bezpieczeństwo

Magento dba o zapewnienie bezpieczeństwa danych klientów i transakcji online. W jaki sposób? Mowa tu przede wszystkim o dedykowanym IP strony podnoszącym poziom zabezpieczeń.

Omnichannel

Sprzedaż wielokanałowa jest jedną z kluczowych funkcji Magento, która pozwala rozszerzyć zasięg sprzedaży poprzez integrację z różnymi platformami i serwisami e-commerce, takimi jak Etsy, Amazon czy Allegro. Dzięki temu możesz zwiększyć zasięg swojej sprzedaży, nie dokładając sobie wiele pracy – zarządzanie wszystkimi kanałami w jednym miejscu i synchronizacja stanów magazynowych to ogromna zaleta Magento. 

Rozszerzenia

Rozbudowa Magento jest stosunkowo prosta – możesz to robić nie tylko ze wsparciem swojego dewelopera, lecz także za pomocą rozszerzeń, czyli tzw. extensions Rozszerzenia pozwalają na dodawanie nowych funkcji, usprawnianie procesów biznesowych oraz optymalizację strony sklepu internetowego. 

Zobacz też: 3 najlepsze rozwiązania PIM dla sklepu na Magento

Cena

Do benefitów Magento należy też zaliczyć możliwość redukcji kosztów. Magento jest systemem typu open source, co oznacza, że podstawowa wersja oprogramowania, znana jako Adobe Commerce (Magento) Open Source, jest dostępna bezpłatnie. Możesz ją zainstalować zupełnie za darmo (natomiast musisz liczyć się z kosztem rozszerzeń).

Istnieje również wersja płatna Magento, znana jako Magento Commerce (w tym również Magento Commerce Cloud), która oferuje dodatkowe zaawansowane funkcje i usługi przydatne dla dużych i bardzo dużych sklepów internetowych. Magento Commerce oferuje na przykład zaawansowane narzędzia do personalizacji, automatyzacji, zarządzania zamówieniami oraz wsparcie techniczne. Wersja Magento Commerce Cloud obejmuje także hosting, co pozwala użytkownikom skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, bez konieczności martwienia się o infrastrukturę IT.

Rozwiń swój biznes z Magento! Dlaczego warto?

Wykorzystanie Magento dla ecommerce daje wiele możliwości i otwiera nowe perspektywy sprzedażowe. Dzięki elastyczności, funkcjonalnościom i wsparciu platformy, możesz skutecznie rozwijać swój biznes online i osiągać sukces.

Jeśli chcesz zacząć działać na Magento dla e-commerce, skontaktuj się z nami. Exorigo-upos to oficjalny partner Adobe, który odpowiada za wdrożenia, migracje z innych platform CMS i obsługę największych marek w kraju. Chcesz budować z nami skuteczne strategie omnichannel? Zobacz nasze case studies.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.