Kluczowe testy środowiska KSeF z udziałem Exorigo-Upos

Czytaj dalej
Kluczowe testy środowiska KSeF z udziałem Exorigo-Upos

Ministerstwo Finansów oraz Aplikacje Krytyczne, czyli spółka odpowiedzialna m.in. za budowę i utrzymanie systemu KSeF, spotkały się z wybranymi podmiotami w celu przygotowania do testów wolumenowych Krajowego Systemu e-Faktur. Jedną z firm, które wzięły udział w ich przeprowadzeniu było Exorigo-Upos.

Ministerstwo Finansów weryfikuje działanie systemu – testy KSeF

Na podstawie wygenerowanych faktur, w środowisku testowym systemu, sprawdzone zostało działanie interfejsu programistycznego (API). W procesie testu KSeF wzięli udział dostawcy rozwiązań do integracji z systemem, w tym Exorigo-Upos.

Zgłosiliśmy Ministerstwu Finansów naszą gotowość do udziału w konsultacjach i testach dotyczących wdrożenia KSeF ze względu na nasze doświadczenie we wdrażaniu systemów informatycznych w największych podmiotach handlowych na rynku. Ono daje nam unikalną perspektywę, pozwalającą na wyciągnięcie i przekazanie organom decyzyjnym rzetelnych wniosków oraz spostrzeżeń na temat działania systemu KSeF. Współpraca jest intensywna, ale rozwija się bardzo dobrze, i mamy nadzieję, że nasz wkład będzie miał rzeczywisty wpływ na ostateczny kształt systemu – mówi Michał Sosnowski, Business Development Director w Exorigo-Upos.

Test KSeF. Kluczowe dla systemu jest sprawdzenie wydajności

Ministerstwo Finansów poprzez testy KSeF weryfikuje wydajność systemu, uwzględniając różnorodne czynniki, takie jak statystyki dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) oraz przewidywaną charakterystykę ruchu, w tym szczytową aktywność na koniec miesiąca.

Testy są kolejnym po konsultacjach Ministerstwa Finansów z przedstawicielami różnych branż, elementem stanowiącym podstawę do planowania wdrożenia obligatoryjnego systemu KSeF.

Do tej pory, w trakcie serii spotkań omówiono szereg kwestii, które będą kluczowe dla dalszych prac legislacyjnych i technicznych.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.