EDR

EDR (endpoint detection and response) jest oprogramowaniem, które pozwala w skuteczny sposób bronić się przed nowoczesnymi cyberatakami poprzez detekcję nieprawidłowych działań mogących sugerować włamanie cyberprzestępcy. Dotychczas wykorzystywana technologia przez antywirusy tylko analizowała pliki, koncentrując się na identyfikowaniu złośliwego oprogramowania. EDR, w przeciwieństwie do klasycznego antywirusa, bazuje na śledzeniu behawiorystyki i wyłapuje dużo bardziej zaawansowane zagrożenia. Naszym klientom proponujemy wdrożenia systemów EDR wiodących dostawców jakimi są CrowdStrike, SentinelOne czy Microsoft, których wybór jest dostosowany do konkretnych potrzeb klienta.

Nowe wyzwania cyberbezpieczeństwa

Dzisiejsi przeciwnicy (Hackerzy) są coraz bardziej wyrafinowani i trudni do wykrycia. Według raportu CrowdStrike OverWatch Annual Threat Hunting 2021, 68% obserwowanych cyberataków dokonywanych było poprzez zdalny dostęp do maszyny, w wierszu poleceń lub poprzez uruchamianie specjalnie przygotowanych i dostarczonych skrypt powłoki (pliki tekstowe z rozszerzeniami .bat .cmd czy .ps1 a więc małych „programów” które w sposób zautomatyzowany dokonują szkodliwych działań na systemie).
Obecnie działania zagrażające cyberbezpieczeństwu coraz rzadziej opierają się na złośliwym oprogramowaniu i infekcji stacji roboczej/serwera szkodliwym softem. Częściej natomiast odbywają się poprzez aktywne działanie Hackera z wykorzystaniem, nie szkodliwego oprogramowania, a narzędzi systemowych.

Jak działa system EDR?

EDR analizuje, monitoruje oraz zapisuje informacje o działaniu systemu oraz procesów na urządzeniu końcowym. Dzięki agentom, którzy są wdrożeni na endpointach system uzyskuje dużą widoczność i wiedzę o lokalnych zdarzeniach na stacjach roboczych i serwerach. Pozwala na wykrywanie zagrożeń ukrytych na przykład w pamięci komputera, co dla innych systemów jest praktycznie niemożliwe. Wiele wektorów ataku związanych z wykorzystaniem podatności w systemie lub programowaniu (w tym podatności tzw. Zeroday), kradzieży danych dostępowych, sabotażu czy phishingu nie zostaną wykryte przez standardowe rozwiązanie antywirusowe bazujące na detekcji zagrożeń na podstawie sygnantur.

Najważniejsze zasady działania systemu EDR

1

Bazuje na machine learning oraz behawiorystce

2

Analizuje zdarzenia na endpoincie oraz je koreluje

3

Wykrywa zagrożenia ukryte w pamięci komputera/systemu

4

Blokuje wykryte nieprawidłowości

5

Skutecznie broni przed zagrożeniami typu ransomware

Najlepsze dostępne rozwiązania EDR security

Jako Exorigo-Upos jesteśmy partnerami wiodących dostawców rozwiązań EDR czyli CrowdStrike, Microsoft, SentilnelOne.
CrowdStrike został wskazany zarówno przez Garthnera jak i Forrestera leaderem w obszarze rozwiązań zabezpieczających endpointy. Można zaobserwować, iż bardzo często duże firmy zaufały ochronie CrowdStrike. Z naszej perspektywy każdorazowo wybór systemu EDR dostosowujemy do wymagań i potrzeb klienta.

Co mówią o nas klienci

Zmiana sklepu internetowego Bricoman została podyktowana między innymi potrzebą wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych. Chcemy zawsze podążać za najnowszymi trendami i dostarczać naszym klientom coraz lepsze doświadczenie zakupowe. Ale nowa strona to nie tylko nowe funkcjonalności, lecz również odświeżona, nowoczesna szata graficzna, dzięki której możemy jeszcze lepiej zaprezentować asortyment Bricomana.

Agata Dublasiewicz

E-commerce Project Manager

Bricoman

W kontekście ogromnego rozwoju kanału digital, chcieliśmy bardziej zadbać o bezpieczeństwo tego biznesu pod kątem fiskalnym. Do współpracy z Exorigo-Upos zachęciła nas opinia na temat tej Firmy, w tym profesjonalne podejście do tematu, o którym przekonaliśmy się już na początku kooperacji. System i procesy zrealizowane przez Exorigo są na wysokim poziomie jakości oraz pozwalają na bieżący wgląd do danych.

Eliza Dąbrowska

Omnichannel Financial Controller

Decathlon Poland

W związku z potrzebą utworzenia w eobuwie.pl S.A. scentralizowanego i efektywnego systemu zarządzania informacją produktową dla różnych kanałów e-commerce, zdecydowaliśmy się na Akeneo PIM w wersji Enterprise Edition, a jako dostawcę wybraliśmy Exorigo-Upos S.A. Na naszą decyzję duży wpływ miała sprawna realizacja przez firmę Proof of Concept (POC) i świadomość doświadczenia partnera zarówno we wdrożeniach sklepów na platformie Magento, jak również w integracjach PIM z systemami e-commerce.

Maksymilian Musiał

Product Owner

eobuwie.pl

Zależało nam na ujednoliceniu informacji produktowej w ramach grupy CCC i na sprawnym zarządzaniu nią. Po stronie firmy to ogromne wolumeny danych, które wymagają uporządkowania, a po drugiej są klienci, którzy oczekują jasnej i precyzyjnej komunikacji na temat naszej kompleksowej oferty. Stąd decyzja o wyborze Akeneo jako sprawdzonego narzędzia oraz Exorigo-Upos na partnera wdrożeniowego, który w portfolio ma wiele nowatorskich rozwiązań dla e-commerce.

Michał Śpiewak

CTO

eobuwie.pl

Na ambity plan wdrożenia nowego sklepu nałożył się czas pandemii COVID-19, co oznaczało, że oprócz tworzenia nowego rozwiązania, firma Exorigo-Upos wspierała istniejący e-commerce, który musiał sprostać rosnącym wymaganiom i dostosowywać się do szybko zmieniającego się rynku. Istotnym elementem wdrożenia tak dużego serwisu jest wzajemne zaufanie i potwierdzone kompetencje wykonawcy.

Olgierd Oszmiański

Dyrektor IT i członek Zarządu

Super-Pharm

W 2020 odnotowaliśmy wzrost na poziomie 500% względem roku poprzedniego. A nowa witryna internetowa ma stanowić jedną z podstaw dalszego wzrostu Super-Pharm. Potrzebowaliśmy platformy technologicznej, na której będziemy mogli w bezpieczny i stabilny sposób wdrażać nowe usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

Remigiusz Chrzanowski

Digital Director i członek Zarządu

Super-Pharm

Chcesz poznać ofertę rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój?

Realizujemy rocznie ponad 1000 projektów.
Postaw na naszą wiedzę i profesjonalizm.

Potrzebujesz sprawdzonego
dostawcy usług IT?

Realizujemy rocznie ponad 1000 projektów.
Postaw na naszą wiedzę i profesjonalizm.