Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Implementacja bezkasowej formy zakupu w salonach popularnej w Polsce sieci sprzedaży

Czytaj dalej
Implementacja bezkasowej formy zakupu w salonach popularnej w Polsce sieci sprzedaży

Wyzwanie

Wiodąca  sieć sprzedaży książek, wydawnictw muzycznych, filmów, gier, jedna z najlepiej rozpoznawalnych i lubianych polskich marek potrzebowała systemu do obsługi bezkasowych zakupów z użyciem własnej aplikacji, aby zapewnić klientom doświadczenia znane z kanałów online w swoich salonach. Sprzedaż ta jest realizowana na mobilnym sprzęcie klienta z możliwością wydrukowania paragonu na drukarce dostępnej na zapleczu lub magazynie. Taka forma zdecydowanie ogranicza do minimum kontakt z pracownikami sklepu.

Aplikację dostarczał Klient, nasze zadanie polegało na jej integracji z przyjęciem transakcji zewnętrznej i fiskalizacją transakcji w danym obiekcie, wyeksportowaniu sprzedaży do systemu BO, a także umożliwieniu komunikacji z naszą usługą odpowiedzialną za przeliczanie promocji (systemem TRP).

Nieprzekraczalny termin wykonania prac wynosił 5 miesięcy.

Dodatkowym wyzwaniem dla naszego zespołu była pandemia, wobec czego projekt był prowadzony w pełni zdalnie. Statusy wewnętrzne, spotkania z Klientem jak również testy akceptacyjne odbywały się poprzez internetowy komunikator do pracy zespołowej.

Rozwiązanie

Pracę nad projektem rozpoczęliśmy od warsztatów z Klientem, aby ustalić wszystkie szczegóły i kierunki rozwoju. Następnie wykonaliśmy kompleksową analizę, w celu przedstawienia rozwiązania w pełni odpowiadającego potrzebom Klienta. Pracę nad projektem podzieliliśmy na etapy składające się z developmentu i testów częściowych. Developerzy byli w stanie stałej dostępności i na bieżąco wprowadzali modyfikacje. Po przeprowadzeniu testów przeszliśmy do pilotażu w 10 obiektach, który okazał się sukcesem. Finalnie wdrożyliśmy rozwiązanie w 40 placówkach handlowych Klienta. Świadczymy również usługi monitoringu oraz utrzymania rozwiązania.

Rezultat

Efektem wdrożenia była możliwość oddelegowania części pracowników stanowisk kasowych do innych zadań. Usprawniona została obsługa klientów, mogą oni teraz dokonywać zakupów szybciej, co wpływa na ich satysfakcję z zakupów.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.