Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

ŠKODA sklep online zdobywa statuetkę Effie Awards 2020

Czytaj dalej
ŠKODA sklep online zdobywa statuetkę Effie Awards 2020

Rewolucyjna platforma Exorigo-Upos wprowadziła leasing samochodów na nowy poziom. To pionierski na skalę europejską sklep internetowy i wirtualny salon. W tym roku projekt otrzymał kolejne wyróżnienie. Platforma ŠKODY do zamówień aut online to zupełnie nowe rozwiązanie na polskim, dynamicznym rynku e-commerce. Klientom indywidualnym i biznesowym umożliwia zamówienie samochodu w leasingu za pośrednictwem strony internetowej. ŠKODA sklep online jest efektem naszej współpracy z liderem sprzedaży aut osobowych w Polsce. Zespoły e-commerce & design Exorigo-Upos odpowiadały za projekt graficzny i realizację wdrożenia. Projekt nagrodzono w kategorii Marketing & Business Solutions.

Zamówienie na smartfonie, odbiór w salonie

ŠKODA sklep online całkowicie odmienia proces leasingu. Jednocześnie znacząco ułatwia uzyskanie finansowania wybranego samochodu. Klienci oszczędzają czas, dotychczas potrzebny na osobiste wizyty w salonach i niezbędne formalności. Proces zamówienia auta w leasingu jest szybki i przyjazny użytkownikowi. To jedynie 4 kroki, z których tylko ostatni ma miejsce poza platformą:

  • wybór samochodu i parametrów leasingu;
  • finalizacja zamówienia/opłata rezerwacyjna;
  • złożenie wniosku leasingowego;
  • wpłata własna i odbiór auta.

Wspólnie z Volkswagen Financial Services uruchomiono leasing konsumencki. Oferuje on kupującym korzyści dostępne do tej pory jedynie przedsiębiorcom.

Realizacja potencjału e-commerce w Polsce

Polski rynek jest e-commerce należy do najszybciej rozwijających się na świecie. Motoryzacja pozostaje jednak jednym z ostatnich bastionów, skutecznie opierającym się wejściu w sprzedaż online. Rosnący trend zakupów w internecie sprawia, że kanał e-commerce stał się obowiązkowym elementem budowania strategii sprzedaży i projektowania doświadczeń zakupowych. ŠKODA zna potrzeby konsumentów i jest otwarta na innowacje. Jako lider rynku motoryzacyjnego nie tylko rozumie obecne trendy, ale chce je wyznaczać. Zespół Exorigo-Upos doskonale wyczuł tę potrzebę i mógł udzielić kompleksowego wsparcia. ŠKODA zaprosiła nas do współpracy jako partnera z wieloletnim doświadczeniem we wdrożeniach rozwiązań w obszarze handlu online i budowania strategii omnichannel.

Nowatorski projekt na Magento

Projekt był dużym wyzwaniem i jednocześnie źródłem satysfakcji dla wszystkich zaangażowanych. Realizowaliśmy go ze świadomością, że platforma do zamówień aut online będzie pierwszym tego typu rozwiązaniem. Sprawi, że e-commerce wejdzie w zupełnie nowy obszar, dotychczas zarezerwowany dla zakupów offline. W ramach projektu pracowano nie tylko nad nowymi dla branży motoryzacyjnej rozwiązaniami technologicznymi, ale także nad modyfikacją ścieżki zakupowej w procesie nabycia leasingu, co może doprowadzić do istotnej zmiany zachowań konsumentów. Celem było przede wszystkim skrócenie czasu przeznaczonego na zamówienie aut w leasingu, a przez to zaoferowanie klientom wygodnego, nowoczesnego rozwiązania. Wybór platformy Magento okazał się najlepszym rozwiązaniem. Pozwolił dostarczyć oczekiwany poziom customer experience. Nasz zespół o bogatym doświadczeniu w zakresie wdrożeń Magento był w stanie zastosować optymalne rozwiązania dla architektury całego systemu – wszystko po to, by proces zakupowy mógł odbywać się szybko i niezawodnie. Sklep internetowy, który powstał, jest pionierski na skalę europejską.

Platforma ŠKODA sklep online ma już na koncie inną znaczącą nagrodę, e-Commerce Polska awards, w kategorii ,,Think out of the box’’. Konkurs organizowany przez Izba Gospodarki Elektronicznej odbył się rok temu.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.