Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Omnichannel dla sklepów stacjonarnych – o co w tym chodzi?

Czytaj dalej
Omnichannel dla sklepów stacjonarnych – o co w tym chodzi?

Żyjemy w erze dynamicznego konsumpcjonizmu. Klienci nie są zainteresowani kulisami wielokanałowych dostaw. Chcą robić zakupy tu i teraz, za pomocą smartfona, tabletu lub w sklepie stacjonarnym. Do tego dochodzi wymóg takiego samego poziomu obsługi, niezależnie od tego gdzie i jak kupują.    

Tu w biznesie konsumenckim rządzą prawa dżungli – walka o przetrwanie i ciągła potrzeba zmian. Niewątpliwie sklep stacjonarny wciąż pozostaje głównym miejscem robienia zakupów, co nie ulegnie zmianie przez kolejne lata. Warto jednak pamiętać o sile, jaką niesie ze sobą możliwość wyboru różnych form zakupu, oferowana klientom. Wielokanałowa sprzedaż w połączeniu z wysokimi standardami obsługi to czysty zysk dla każdej firmy, chcącej coś znaczyć na dzisiejszym rynku.

Millennialsi to sprytni zakupowicze (tzw. smart shopperzy), którzy lubią mieć dostęp do produktów niezależnie od swojej lokalizacji, czy pory dnia, kiedy przychodzi potrzeba lub ochota na zakupy. Sprzedawca ma więc wybór – traktować taki stan rzeczy jak szansę na zdobycie zysków lub utrudnienie działania czy nawet zagrożenie dla pozycji na rynku, wizerunku firmy oraz stosunków z klientem. Jak Twój biznes reaguje na nową rzeczywistość – prośbą czy groźbą? 

Przed jakimi wyzwaniami stoi Twój biznes?

 • Optymalizacja sieci sklepów
 • Elastyczny łańcuch dostaw
 • Wdrożenie strategii wielokanałowej
 • Łączenie usług online i offline
 • Stabilizacja sprzedaży stacjonarnej
 • Integracja z urządzeniami mobilnymi z zachowaniem bezpieczeństwa
 • Fulfilment, POS, wyzwania związane z dostawami i utratą zysków

Prawidłowe dane mają znaczenie

Kiedy klient wchodzi do Twojego sklepu, jeszcze nic o nim nie wiesz. Tak samo dzieje się w sieci, gdzie na Twoją stronę internetową wchodzą anonimowi użytkownicy. Są jednak dane, które pomogą Ci w ułożeniu strategii:

 • 70% konsumentów w Europie wciąż robi większość zakupów w sklepach stacjonarnych
 • 25% kupujących chętnie skorzystałoby z szybkiej płatności, przyjętej przez krążącą po sklepie obsługę z tabletami
 • 20% konsumentów chciałoby korzystać ze smartfona na zakupach
 • 20% konsumentów chciałoby bardziej spersonalizowanej obsługi stacjonarnej, takiej z którą spotyka się w sieci
 • 20% kupujących chciałoby szybszej usługi click&collect
 • 1 z 3 chciałby otrzymywać specjalne, spersonalizowane na podstawie zachowań oferty
 • 1 z 10 chętnie skorzystałby z samoobsługowego elektronicznego kiosku z informacjami o produktach

W dzisiejszych czasach sprzedawcy szukają narzędzi, które przynoszą natychmiastowe rozwiązania. Największą wartość mają więc systemy, które łączą ze sobą różnorodne formy oferowania produktów, stwarzając realne szanse na rozwój. Przesunięcie strategii na tory omnichannelingu to najlepszy wybór dla firm detalicznych, które są świadome możliwości biznesowych.

Wzrost znaczenia wielokanałowej sprzedaży to fala świeżości dla dzisiejszych zakupowiczów. Sklep stacjonarny to wciąż jedyne miejsce, gdzie klienci mogą zobaczyć, dotknąć i sprawdzić produkty przed zakupem. Sklep internetowy jest nadal traktowany jako oddzielna forma działalności. Do tego dochodzą wszechobecne smartfony, na których klienci poszukują informacji o produktach przed zakupem w sklepie. Mobilny asystent sprzedaży dostępny między półkami sklepowymi już dzisiaj podpowie jakie marki są dostępne oraz które produkty pasują do tego szukanego. Aby połączyć te wszystkie elementy, wystarczy wskoczyć w rolę swojego odbiorcy, czyli klienta i formułować wnioski z jego punktu widzenia. Otwórzmy się na mobilne, wielokanałowe rozwiązania, które rządzą dzisiejszym światem zakupów!

Grupa Exorigo-Upos  – siła napędowa digitalowej sprzedaży

Nasz zespół liczy ponad 600 specjalistów, którzy zajmują się usprawnianiem rozwiązań cyfrowych dla sprzedaży każdego dnia. Przyszłościowe ścieżki zakupowe to nasza ogromna pasja. Oferujemy doświadczenie tysięcy godzin spędzonych na tworzeniu procesów polepszających wielokanałową działalność. Dostarczamy nasze usługi i produkty największym graczom branży – online, offline oraz omni-line. Globalnie rozpoznawalne marki oddają nam pod opiekę strategiczne elementy swojej działalności, obdarzając nas zaufaniem każdego dnia od wielu lat. Specjalnie dla nich dostosowujemy nowe rozwiązania, tworząc dotychczas nieodkryte możliwości rozwoju. Dzisiejsza rewolucja sprzedażowa wymaga od firm fundamentalnych zmian organizacji pracy. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie – diagnozujemy, projektujemy i dostarczamy. Nasza specjalność to lokalizacja, dostarczanie narzędzi i wsparcie w dotarciu do Twoich celów.


Co oznacza dziś Grupa Exorigo-Upos? Digitalowa sprzedaż, tu i teraz.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.