Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Dlaczego warto korzystać z dedykowanego oprogramowania dla firm?

Czytaj dalej
Dlaczego warto korzystać z dedykowanego oprogramowania dla firm?

Każda nowoczesna i sprawnie działająca firma potrzebuje do działania niezawodnego oprogramowania. Liczba rozwiązań dostępnych na rynku jest jednak ogromna i mogą być to zarówno systemy gotowe, jak i dedykowane. Czym są te ostatnie, oraz dlaczego warto wybrać właśnie dedykowane oprogramowanie dla przedsiębiorstwa? Serdecznie zachęcamy do lektury i dowiedzenia się więcej o tym, jakie czynniki mogą przemawiać za taką decyzją.

Czym jest oprogramowanie dedykowane dla firm?

Oprogramowanie dedykowane jest – zgodnie z nazwą – tworzone wedle konkretnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jest ono w praktyce szyte na miarę co sprawia, że idealnie wpisuje się w wymagania konkretnego podmiotu na jego bieżącym etapie działalności. Tworzy się je więc według ściśle określonych wytycznych, pod kątem bieżących potrzeb firmy, a także zwracając uwagę na jej możliwości sprzętowe.

Dlaczego warto wybrać dedykowane oprogramowanie?

Wiemy już, czym jest oprogramowanie dedykowane. Dlaczego warto je jednak wybrać? Powodów jest kilka, a jeden z kluczowych wyjawia się już z samej definicji. Takie oprogramowanie jest przede wszystkim wysoce elastyczne, funkcjonalne i w pełni dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Potrzeby te, nawet wśród podmiotów działających w tej samej branży, mogą być zupełnie różne. Dlatego też jest to jeden z głównych powodów skłaniających do wybrania takiego rozwiązania.

Przyczyn jest jednak więcej. Warto wspomnieć również o tzw. kompatybilności technologicznej, która obejmuje nie tylko dopasowanie do użytkowanego sprzętu, ale również samego profilu danej organizacji. Jest ono dodatkowo dopasowywane do liczby stanowisk w przedsiębiorstwie i z łatwością skalowalne.

Dlaczego jeszcze warto wybrać dedykowane oprogramowanie? Istotnym aspektem jest też możliwość zyskania przewagi konkurencyjnej, dzięki systemom szytym na miarę. Oczywiście w tej sytuacji konieczne jest, aby było ono przygotowane przez rzetelną i doświadczoną firmę, która będzie w stanie stworzyć rozwiązanie działające niezawodnie, a także intuicyjne i wygodne w stosowaniu na co dzień. To absolutnie kluczowe aspekty, aby korzystanie było bezproblemowe.

Kiedy zdecydować się na oprogramowanie dedykowane?

Istnieje też kilka konkretnych przypadków, które w znaczącym stopniu powinny zmotywować do użytkowania oprogramowania dedykowanego. Podmioty, które w szczególności powinny rozważyć jego implementację to:

  • średnie oraz duże firmy nakierowane na intensywny rozwój,
  • podmioty wykonujące niestandardowe działania, dla których gotowe rozwiązania są niewystarczające,
  • firmy potrzebujące wsparcia w zarządzaniu złożonymi oraz niestandardowymi operacjami,

firmy o rozwiniętej i stale poszerzającej się strukturze, potrzebujące też integracji systemów IT.

Oczywiście na wdrożeniu oprogramowania dedykowanego mogą zyskać też mniejsze przedsiębiorstwa nastawione na rozwój, ale też działające w konkurencyjnych branżach, w przypadku których nie mogą one pozostawać za rynkowymi rywalami.

Stała opieka ekspertów dostępna od zaraz

Jest jeszcze jeden istotny powód, dla którego warto wybrać oprogramowanie dedykowane. To przede wszystkim możliwość korzystania z pomocy ekspertów technologicznych, którzy zajmowali się jego tworzeniem. Takie wsparcie może być konieczne na różnych etapach, również wtedy, gdy konieczne są dalsze udoskonalenia, czy pojawiają się jakiekolwiek wyzwania na etapie procesu użytkowania. W przypadku gotowych rozwiązań dużych potentatów technologicznych takie wsparcie może być trudne do uzyskania od zaraz. Jak więc widać, jest to kolejna zaleta, jeśli chodzi o oprogramowanie dedykowane.

Dedykowane oprogramowanie to elastyczność, szybkość i dostosowanie do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Zalet jest jednak zdecydowanie więcej, dlatego koniecznie skontaktuj się z naszymi ekspertami i dowiedz, jak Twoja firma może zyskać na wdrożeniu szytego na miarę i skalowalnego oprogramowania dedykowanego.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.