Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Jak wykorzystać AI w połączeniu z danymi z hurtowni danych?

Czytaj dalej
Jak wykorzystać AI w połączeniu z danymi z hurtowni danych?

Przedsiębiorstwa wykorzystują hurtownie danych do przechowywania dużych ilości danych z różnych źródeł, a także ich analizowania. Wszystko po to, by uzyskać cenne z punktu widzenia biznesowego i strategicznego informacje. Współcześnie nie musisz opierać się wyłącznie na swoich własnych zasobach – pracę analityków biznesowych wspierają narzędzia AI, czyli sztuczna inteligencja. Na czym to dokładnie polega? Jak wykorzystać AI w połączeniu z danymi z hurtowni danych?

AI a hurtownie danych. Jak to działa?

Hurtownie danych umożliwiają przedsiębiorstwom gromadzenie danych z różnych obszarów działalności, takich jak sprzedaż, marketing, finanse czy logistyka. Analiza tych danych pozwala na trafne rozumienie trendów rynkowych, identyfikację szans i zagrożeń dla firmy oraz podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Chcesz jeszcze skuteczniej zarządzać informacjami z hurtowni danych? AI może Ci w tym pomóc, automatyzując pracę, obniżając koszty i sprawiając, że Twoje działania są jeszcze bardziej skuteczne i efektywne. Raportowanie, analizowanie, segmentacja klientów – we wszystkim może Ci pomóc prężnie rozwijająca się w ostatnich latach sztuczna inteligencja, czy to pod postacią narzędzi BI (business intelligence – inteligencji biznesowej), czy też elementów systemu CRM zarządzającego Twoimi relacjami z klientami. 

Aby przybliżyć Ci ten temat, przygotowaliśmy kilka możliwych rozwiązań, które możesz wdrożyć w swojej firmie z pomocą AI.

Jak wykorzystać AI w połączeniu z danymi z hurtowni danych? Propozycje

Analiza predykcyjna

Chcesz jeszcze lepiej rozumieć trendy w swojej branży i znaleźć wzorce, schematy czy sezonowość pewnych zdarzeń? Wykorzystaj algorytmy uczenia maszynowego, jakie oferuje rozwój AI, aby lepiej prognozować przyszłe sprzedaże, zapotrzebowanie na produkty czy zachowania klientów. Dobrze działająca infrastruktura IT to podstawa Twojego sukcesu.

Segmentacja klientów

O segmentacji klientów mówi się sporo w kontekście automatyzacji marketingu i działań biznesowych – nie bez powodu. Informacje z hurtowni danych pozwalają na pozyskiwanie i konsolidowanie dużych ilości danych o klientach z wielu źródeł. Użyj AI do analizy tych danych, aby dokonać dokładniejszej segmentacji – dzięki temu dostosowanie strategii marketingowej do indywidualnych potrzeb i preferencji Twojej grupy odbiorców będzie prostsze i skuteczniejsze.

Optymalizacja procesów biznesowych

Jednym z celów BI jest optymalizacja wszystkich procesów, jakie zachodzą w firmie – połączenie AI oraz hurtowni danych może w tym pomóc. Możemy tu mówić np. o zarządzaniu łańcuchem dostaw, planowaniu produkcji czy optymalizacji stanów magazynowych (innymi słowy – wykorzystaniu sztucznej inteligencji w logistyce), ale też zasobach pracowników i związanych z tym wydatkach firmy. Z pomocą sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego będziesz musiał poświęcić mniej zasobów na wyciągnięcie wniosków z pozyskanych danych.

Rozpoznawanie tekstu i przetwarzanie języka naturalnego

Możesz wykorzystywać związane ze sztuczną inteligencją technologie przetwarzania języka naturalnego (NLP) do analizy tekstu zawartego w danych z hurtowni. Dzięki temu bez trudu skompilujesz opinie klientów bez konieczności czytania każdej z nich osobno, będziesz mógł analizować oceny produktów czy monitorować swoje social media.

Hurtownie danych i AI dla sukcesu Twojej firmy: podsumujmy

Jak widzisz, wprowadzenie sztucznej inteligencji do analizy danych z hurtowni może przynieść wiele korzyści Twojej firmie – od optymalizacji procesów biznesowych aż po lepszą współpracę z klientami. Zadbaj o to, aby wybrać odpowiednie narzędzia do automatyzacji i unowocześnienia swoich działań – jeśli chcesz, abyśmy Ci w tym pomogli, zapraszamy do kontaktu. Doskonale wiemy, jak pomagać przedsiębiorcom takim jak Ty.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.