Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Optymalizacja i zabezpieczenie baz danych

Optymalne działanie baz danych wpływa na efektywność operacyjną biznesu, jak również umożliwia ekonomiczne wykorzystanie zaawansowanych systemów serwerowych. Posiadamy doświadczenie w pracy z bazami danych na każdym etapie ich cyklu życia. Wykonujemy audyty, projektujemy architekturę, realizujemy wdrożenia, jak również utrzymujemy i zapewniamy bezpieczeństwo baz danych w systemie 24/7.

Nasze usługi optymalizacji i zabezpieczenia baz danych to:

Zwiększenie szybkości działania.

Oszczędność środków.

Mniejsze ryzyko wycieku danych.

Możliwe wsparcie 24/7.

Ograniczenie wykorzystania zasobów infrastrukturalnych.

Szybciej i bardziej komfortowo

Z naszych doświadczeń wynika, iż wiele z baz danych działa w sposób nieoptymalny. Analiza specyfiki ich pracy, a następnie odpowiednia optymalizacja, umożliwia skrócenie czasu wykonywanych przez nie działań. Co jednocześnie wpłynie na komfort pracy użytkowników czy też znaczącą poprawę jakości funkcjonowania wszystkich zależnych systemów i aplikacji.

Oszczędniej

Krytyczne systemy bazodanowe wykorzystują kosztowne zasoby infrastrukturalne. W przypadku, gdy optymalizacja pracy bazy danych nie została przeprowadzona lub przeprowadzono ją mało skutecznie organizacje decydują się na zwiększenie efektywności poprzez inwestycję w wymianę lub rozbudowę infrastruktury. Nasze doświadczenia pokazują, iż w dużej ilości przypadków krok ten nie jest konieczny, gdyż baza danych nie była optymalnie skonfigurowana (pod kątem korzystającego z niej systemu).

Bezpieczniej

Rosnąca wrażliwość na przypadki wycieków informacji, a tym samym włamania do systemów bazodanowych podnosi znaczenie odpowiedniej konfiguracji baz danych. Nasi administratorzy posiadają bogate doświadczenie w obsłudze wrażliwych systemów stosowanych np. w obsłudze płatności kartami. Znajomość zagadnień bezpieczeństwa nie powinna kończyć się na ograniczeniu dostępów do aplikacji, lecz dotyczyć również systemów bazodanowych.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.