Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Poznajcie nasze urządzenia

Czytaj dalej
Poznajcie nasze urządzenia

Jak pokazują wyniki badań, po ustaniu pandemii konsumenci zamierzają wrócić do zakupów w sklepach stacjonarnych (mimo przewidywanych ciągłych wzrostów e-commerce). Zadaniem retailerów będzie zadbanie o ich customer experience. W ofercie Exorigo-Upos dostępne są urządzenia, które umożliwiają sprzedaż w tradycyjnym sklepie, a przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, również fiskalizację e-commerce. Od ponad 20 lat doskonalimy je i dostosowujemy do aktualnych przepisów i oczekiwań rynku w zakresie funkcjonalności. Ich wspólną cechą jest łatwa obsługa oraz rozbudowana funkcjonalność.

Drukarki fiskalne

Produkujemy drukarki fiskalne zarówno offline jak i online, tradycyjne oraz do zabudowy i automatycznej sprzedaży. Poza łatwością użytkowania oraz rozbudowaną funkcjonalnością cechują się:

 • szybkością działania;
 • wysoką bezawaryjnością;
 • cichą pracą;
 • utrzymaniem stałej jakości wydruku na wszystkich rodzajach stanowisk kasowych;
 • najwyższej jakości komponentami.

Urządzenia zostały wyposażone w przejrzysty i ergonomiczny wyświetlaczbezawaryjny obcinacz papieru, a także mechanizm easy load, umożliwiający błyskawiczną wymianę papieru. Ich pojemność bazy towarowej to aż 350 tysięcy produktów.

Przyjrzyjmy się bliżej konkretnym modelom:

Drukarka fiskalna FP-T88FVA

Jest to model stworzony do sprostania procesom intensywnej sprzedaży. Może być stosowany w dużych sieciach handlowych, na stacjach paliw, czy też w punktach sprzedaży detalicznej. Drukuje faktury (zawierające wszystkie niezbędne informacje o transakcji), a także paragony z numerem NIP klienta. Może także wydrukować dokumenty niefiskalne, kody kreskowe oraz kody 2D. Szczególnie polecany firmom, które tworzą spersonalizowane grafiki na wydrukach.

Wszystkie dokumenty zapisywane są na karcie microSD, dzięki czemu sprzedawca może przeglądać je później w darmowej aplikacji Electronic Journal Backup (EJBackup). Drukarka może przygotować również niezależną kopię dokumentów (także na karcie microSD).

Drukarka UPOS-FP 20 Online

Ten model drukarki bardzo dobrze sprawdzi się w rozbudowanych sieciach handlowych. Komunikacja z Centralnym Rejestrem Kas (CRK) odbywa się poprzez złącze ETHERNET. Urządzenie posiada wbudowany switch do tego łącza. Istnieje możliwość montażu w self-checkout, a także, dzięki niewielkiej wadze wynoszącej 2 kg, przenoszenia w wybrane miejsce.

UPOS-FP20 Online ma dwie możliwości umiejscowienia wyświetlacza – może być on zintegrowany z drukarką lub też wolnostojący. Odróżnia go to od modelu FP-T88FVA Online, który posiada tylko tą pierwszą opcję.

UPOS-FP20 Online drukuje faktury VAT i paragony z numerem NIP klienta. Pozwala również tworzyć spersonalizowane wydruki niefiskalne. Wybór formatek jest szeroki, uwzględnia: bony rabatowe, doładowania GSM, potwierdzenia płatności rachunków, potwierdzenia płatności kartą. Urządzenie drukuje z prędkością do 57 linii na sekundę, z możliwością wykorzystania papieru jednowarstwowego, termoczułego, czy w rolkachUmożliwia także generowanie kopii elektronicznych paragonów i faktur.

Drukarka wyposażona jest w funkcję oszczędności papieru oraz mechanizm auto dopasowania do parametrów szuflady, który pozwala na podłączenie większości dostępnych na rynku szuflad.

Drukarka FP-T88FVA Online

Model ten, dedykowany również do intensywnej sprzedaży, łączy w sobie niezawodność i trwałość z funkcjonalnością rozwiązań. Komunikacja z Centralnym Rejestrem Kas (CRK) odbywa się poprzez złącze ETHERNET. Urządzenie posiada wbudowany switch do tego łącza.

Drukarka FP-T88FVA Online spełnia wymogi Ministerstwa Finansów i komunikuje się z serwerami CRK w celu przesyłania m.in.: paragonów fiskalnych, raportów dobowych, informacji o przeglądach serwisowych, czy też raportów zdarzeń. Informacje na wydruku mogą mieć dwie wielkości czcionki. Urządzenie umożliwia także tworzenie własnych wydruków niefiskalnych oraz wczytanie do 8 spersonalizowanych grafik. Co więcej, obsługuje szeroki papier 80mm.

Razem z drukarką udostępniony jest dedykowany program Memory Viewer umożliwiający przeglądanie jej zawartości. Wszystkie kopie dokumentów zapisywane są na karcie microSD, zaraz po zamknięciu doby fiskalnej.

Zintegrowany, dwuliniowy wyświetlacz drukarki jest ergonomiczny i przejrzysty.

Taurus Online

Taurus Online to model przeznaczony do stosowania w urządzeniach automatycznej sprzedaży towarów i usług. Może być wbudowany w urządzenia typu: kiosk, słupek, Self Checkout, Pay Tower, itp.

Można go wykorzystywać praktycznie we wszystkich branżach i fiskalizować każdy rodzaj sprzedaży, w tym sprzedaż paliw na stacjach samoobsługowych oraz pobór opłat w parkometrach, czy na autostradzie.

Dzięki fiskalizacji online (weryfikowanej w czasie rzeczywistym) możliwe jest automatyczne nadanie numeru ewidencyjnego kasie.

Taurus Online korzysta z niezawodnego mechanizmu drukującego Seiko, choć uzyskana homologacja pozwala na fiskalizację sprzedaży bez konieczności drukowania fizycznego, papierowego paragonu fiskalnego.

Urządzenie komunikuje się z Centralnym Repozytorium Kas przez złącze ETHERNET, przekazując dane sprzedażowe zgodnie z harmonogramem, a także dowolne emitowane dokumenty. Jednakże brak połączenia z CRK w żaden sposób nie blokuje sprzedaży.

Taurus Online wyposażony jest w wyświetlacz dla klienta, przeznaczony do montażu wewnątrz lub na zewnątrz urządzenia automatycznej sprzedaży.

Fakturomat

Urządzenie to jest integralną częścią systemu kasowego. Umożliwia samodzielny wydruk faktury VAT przez klienta, a także pozwala na wysłanie jej na podany adres e-mail. Może być połączone z aplikacją kasową sklepu, usprawniając funkcjonowanie stanowiska POS.

Fakturomaty posiadają:

 • wyświetlacz dostępny w dwóch rozmiarach: 19” 5:4 i 21,5” 16:9;
 • optyczny czytnik paragonów umożliwiający przyjęcie nawet bardzo długich i pogniecionych paragonów;
 • złącze Ethernet i możliwość współpracy z dodatkowym skanerem do obsługi kart lojalnościowych i kodów promocyjnych;
 • pełną integrację z systemami Back-office;
 • możliwość wyboru dowolnego koloru fakturomatu oraz dodania logo;
 • druk laserowy (w formacie A4) o szybkości 33 str./min;
 • wytrzymałą konstrukcję odporną na uszkodzenia mechaniczne i czynniki środowiskowe czy też aktywne wstrząsy;
 • podajnik papieru mieszczący nawet 500 stron.

Infokiosk

Jest to interaktywny punkt informacyjny do montażu naściennego. Posiada system operacyjny Android, a także:

 • dotykowy wyświetlacz TFT pokryty szkłem hartowanym w dwóch rozmiarach 10” i 15”;
 • skaner wielokierunkowy do odczytu kodów kreskowych i QR, 1D/2D;
 • interfejs WiFi oraz Ethernet do podłączenia sieci LAN;
 • pamięć FLASH z możliwością rozszerzenia o kartę microSD.

Podstawowym zadaniem infokiosku jest informowanie klienta o cenie produktu za pomocą odczytania kodu kreskowego przez skaner. Może służyć jednak także do:

 • wyświetlania interaktywnych reklam;
 • pokazywania wszystkich, istotnych dla kupujących, danych o produktach;
 • wypełniania dowolnych formularzy przez klienta;
 • wyświetlania zawartości paragonu;
 • obsługi kuponów promocyjnych, które znajdują się na wydruku.

 Co więcej, urządzenie to może być powiązane z platformami e-commerce oraz z systemami obsługującymi programy lojalnościowe.

Infokiosk wykorzystuje rozwiązania omnichannel, zachowując standardy bezpieczeństwa informacji. Optymalizuje również pracę wewnątrz organizacji i łączy funkcje usprawniające proces sprzedaży i zakupu w zakresie informacyjnym.

Niebawem coś nowego

Na podstawie wieloletnich doświadczeń, zbieranych podczas współpracy z największymi sieciami w Polsce, nasz Dział R&D opracował autorski projekt nowego urządzenia, którego szczegóły zdradzimy niebawem. Wszystkich zainteresowanych naszymi urządzeniami zapraszamy do kontaktu.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.