Chcesz wiedzieć więcej?  Zapisz się na biuletyn RetailTech News!

Branża retail a pandemia

Czytaj dalej
Branża retail a pandemia

Epidemię Covid-19 można już śmiało określić jako jedno ze zjawisk definiujących 2020 rok. Jak wpływa na obszary naszej działalności? W Exorigo-Upos podjęliśmy wiele działań w celu zabezpieczenia zdrowia pracowników i współpracowników oraz minimalizacji ryzyka wpływu niecodziennego zagrożenia. Dzięki wspólnym wysiłkom, firma funkcjonuje bez zakłóceń. Podejmujemy wszelkich starań, by reagować na zmiany rynkowe. Współpracujemy przy wprowadzaniu zmian u naszych klientów. Mogą oni niezmiennie liczyć na nasze wsparcie, m.in. w zakresie e-commerce, fulfilment i PWA.

Zmiana zachowania konsumentów

Epidemia zmieniła już sposób pracy i myślenia całych społeczeństw, a także podejście do zakupów. Dotychczas trudno było przełamać utarte preferencje konsumentów. W obecnej sytuacji ci, którzy dotąd woleli kupować w tradycyjnym sklepie, zaczynają np. korzystać z aplikacji. Możliwe, że zmiany nawyków i wzorców zakupowych tego rodzaju (zamawianie usług online, wiadomość tekstowa zamiast telefonu) będą trwałe. Warto też zauważyć, że klienci ze starszej grupy wiekowej, dla których epidemia stanowi największe zagrożenie, wykazują zwiększone zainteresowanie e-commerce.

E-commerce

Obserwuje się dynamiczny wzrost zakupów spożywczych w sieci, dotyczący produktów zazwyczaj kupowanych w sklepach tradycyjnych. Wzrosła sprzedaż artykułów mogących zabezpieczyć przed wirusem, środków czystości, leków i środków medycznych. Home office i social distancing realnie wpływają na wzrost sprzedaży np. artykułów wyposażenia wnętrz. Wzrost ruchu na stronach odnotowały sklepy z elektroniką. Najczęściej kupowanymi obecnie produktami są narzędzia do pracy zdalnej czy oczyszczacze powietrza.

Progressive Web Apps

W kontekście zaangażowania użytkownika na stronie dobre rezultaty przynosi PWA. Dzieje się tak za sprawą szybszego ładowania i zwiększonej konwersji, istotnej dla sklepów online. Nie każdy użytkownik może i chce poświęcić czas (czy wolne dane w telefonie) na instalację aplikacji e-commerce. PWA można szybko dodać do ekranu startowego. PWA działa na dowolnym urządzeniu, przy wolnych połączeniach z internetem oraz w warunkach braku połączenia. To ułatwienie i lepsze doświadczenie użytkownika.

Fulfilment

Przedsiębiorcy masowo wdrażają pracę zdalną. Nie jest to jednak możliwe w przypadku każdego zadania. Montaż, fulfilment, logistyka są zakłócone w przypadkach, gdy pracownicy nie mogą dostać się do miejsca pracy. Zarządzanie dostawami produktów poprzez większą liczbę centrów logistycznych zwiększa możliwość kontynuowania sprawnych operacji. Tymczasowe zamknięcie jednego regionalnego magazyny logistycznego nie wpływa na funkcjonowanie pozostałych.

W niestandardowej, zupełnie nowej dla nas wszystkich sytuacji warunki pracy stały się bardziej wymagające. Obszary działalności Exorigo-Upos ulegają przekształceniom. Wiele firm stoi w obliczu wielkiego wyzwania. Mamy to szczęście, że dzięki podjętym działaniom, klienci Exorigo-Upos mogą niezmiennie liczyć na nasze wsparcie.

Potrzebujesz sprawdzonych
dostawców usług IT?

Rocznie realizujemy około 1000 projektów.
Zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.